Як зняти зубний біль в домашніх умовах

Зубний біль може стати справжнім пеклом, особливо якщо він застав вас на роботі чи у вихідний. Якщо немає можливості одразу піти до стоматолога, зубний біль можна зняти і вдома. Як саме? Запам’ятовуйте

Для зняття зубного болю вдома використовують ефірні масла,  харчову соду і навіть алкоголь.

Ось 12 натуральних засобів, які допоможуть упоратися із зубним болем, запаленням ясен та іншими ураженнями ротової порожнини в домашніх умовах.

Ефірне масло гвоздики

Масло гвоздики є надійним засобом – воно забезпечує навіть часткове оніміння ураженої ділянки ротової порожнини. Це дозволить вам на деякий час забути про біль.

Змішайте 1 чайну ложку рослинного масла з декількома краплями масла гвоздики, вмочіть у цю суміш ватний тампон, прикладіть його до ураженої ділянки. Коли відчуєте, що біль вгамовується, заберіть тампон і добре прополощіть рот.

Паста з імбирем та кайєннським перцем

Ця паста допоможе зменшити набряк, полегшити біль, зупинити інфекцію та кровотечу. Змішайте мелені імбир і кайєнський перець у рівних пропорціях, розведіть цю суміш невеликою кількістю води. Просочіть ватяний тампон, прикладіть його до ураженої ділянки. Залиште тампон у роті як мінімум на 30 хвилин.

Примочки з сольовим розчином

Одну чайну ложку солі розчиніть у склянці теплої кип’яченої води, занурте в розчин ватний тампон, прикладіть до ураженої ділянки. Такі примочки допомагають боротися з інфекцією, полегшують біль у горлі, знімають набряк. Тримайте тампон у роті якомога довше. Періодично  знову змочуйте його у розчині.

М’ятний чай

Масло м’яти перцевої має антисептичні властивості. Заваріть чайну ложку м’ятного листя у склянці окропу, дайте настоятися 15-20 хвилин. Такий чай полегшить головний біль, усуне неприємний запах із рота та знищить бактерії.

Ефірна олія мірри

Мірра – природній антисептик, покращує приплив капілярної крові до тканин тіла. Використовується для підтримки здоров’я ясен, лікування виразок, до прикладу – стоматиту, а також для загоєння мікроран.

Часник

Часник успішно бореться з грибками, бактеріями і вірусами. Краще вживати його у сирому вигляді. Почистіть один зубчик, розріжте навпіл, посипте дрібкою солі і прикладіть до хворого зуба. Можете просто розжувати.

Екстракт ванілі

Як бачите, ванільний екстракт можна використовувати не лише для випічки. Нанесіть його пальцем на уражену ділянку. Оскільки екстракт містить невелику дозу спирту, ясна навколо хворого зуба оніміють на деякий час, а ви тим часом добіжите до стоматолога.

Паста з куркумою

Ця паста має противірусну та антибактеріальну дію, бореться з неприємним запахом з рота, знімає запалення ясен, усуває плями на зубах. Змішайте 1 столову ложку рослинного масла з 1чайною ложкою порошку куркуми, додайте до цієї суміші кілька крапель олії м’яти перцевої. Почистіть зуби цією пастою, але одразу не полощіть рот, потримайте кілька хвилин.

 Лід

Оберніть лід тканиною або рушником і прикладіть до щоки, утримуючи на проблемній зоні. Такий компрес допоможе полегшити біль і зняти набряк при перших симптомах зубного болю, далі вам потрібно якнайшвидше звернутися до стоматолога.

Масло чайного дерева

Тампон змочіть у невеликій кількості олії чайного дерева і прикладіть до хворої ділянки на щоці. Також ви можете додати кілька крапель цього масла у склянку з теплою водою. Отриманий розчин  потримайте у роті кілька хвилин. Процедуру повторіть кілька разів.

Харчова сода

Змочіть ватяний тампон водою і обваляйте його в харчовій соді. Прикладіть до ураженої ділянки на кілька хвилин. Ви можете спробувати також полоскання розчином соди. Для цього розчиніть 1 чайну ложку соди у склянці теплої води.

Трішки алкоголю задля порятунку від болю…

Горілка, віскі, коньяк або ром можуть ненадовго зняти симптоми зубного болю – якщо нічого кращого немає під рукою. Просто полощіть міцним алкоголем рот і негайно телефонуйте своєму стоматологові.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook