Для зберігання на зиму годяться тільки пізні сорти капусти. Але й ця не завжди добре лежить, адже складно створити ідеальну температуру і вологість.
Щоб капуста добре зберігалася, її насамперед треба вчасно зрізати. Оптимальний час для збору капусти – коли вдень температура становить +3-8 ОС, а вночі – легкий приморозок (до -3 ОС). Якщо зрізати її раніше, то існує високий ризик, що вона зігниє до кінця зими. Збирати капусту треба у суху погоду, зрізаючи дуже гострим ножем. При цьому треба залишити качан завдовжки 2-3 см і зо два зовнішніх листки, які захистять капустину від хвороб і пошкоджень. Для тривалого зберігання годяться тільки цілі капустини: без тріщин. Перед тим, як занести капусту у погріб, залиште її на добу у господарському приміщенні або під накриттям, щоб просохнула.
Зберігати капусту можна різними способами, але треба дотримуватися деяких правил.
- Температура у місці зберігання капусти повинна становити 1-2 ОС, а вологість – 85-95%.
- Капусту перед зберіганням бажано припудрити меленою крейдою або гашеним вапном. Це допоможе запобігти розвитку грибкових захворювань.
- Капусту можна зберігати у ящиках або картонних коробках в один шар. Найкраще, коли капустини не торкаються одна одної.
- Кожну капустину можна загорнути у папір або кілька шарів харчової плівки.
- Складати капусту треба качаном догори.
- Якщо ви зрізали капусту, залишаючи довгий качан, капусту можна увіткнути в пісок (насипати у якусь ємність шаром 20 см).
- Добре зберігається капуста, підвішена за качан до стелі погреба.
- Час від часу не забувайте оглядати капусту. Ту, що почала псуватися, треба негайно прибрати, щоб гниль не розповсюдилася.
Безпрограшний 100% варіант зберігання капусти – заквасити її. Ось кілька хороших рецептів:
Та сама легендарна квашена капуста по-грузинськи з буряком. Смачнішої я не їла!
Хрумка квашена капуста у розсолі. Простий перевірений рецепт