Як заощадити на воді

Щодня людина використовує близько 150 літрів питної води (переважно у ванні й туалеті), 3–4 відсотки з яких -- для пиття й куховарства.

Новиною про збільшення тарифів на комунальні послуги сьогодні нікого не здивувати. Ті, хто вже обладнав помешкання лічильниками, прагнуть зменшити витрати тепла і води.

ДОПОМАГАЄ ТЕХНІКА…

– Замініть старі крани та душові насадки на сучасні. Старе приладдя пропускає до 35 літрів води за хвилину. Натомість нове завдяки повітряно-водяній суміші зменшує витрати води на 4,5 літра за хвилину й водночас не створює незручностей та дискомфорту.

– Використовуйте обмежувач сили струменя в душі й зменшуйте витрати води на 3–6 літрів.

– Купіть економний зливний бачок. Імпортний компакт із двома клавішами змиву на бачку, одна з яких ощадлива, збереже близько двох кубометрів води.

– Регулярно змінюйте прокладки у кранах. До речі, щоб пересвідчитися, чи варто це робити, покладіть на кілька годин у раковину, звідки витікає під час змиву вода, папір. Якщо за цей час він намокне, нумо до роботи!

– Покладіть у змивний бачок унітаза пластикову пляшку чи цеглину. Знаючі людини переконують, що у такий оригінальний спосіб зекономите близько двох літрів води під час кожного змиву.

– Періть пралькою! Сучасні пральні машини використовують менше води, ніж господині під час ручного прання. Намагайтеся прати у повністю завантаженій машині. Якщо білизна не вельми забруднена, обирайте делікатний або скорочений режими прання.

…І ВЛАСНА ОЩАДЛИВІСТЬ

– Частіше користуйтеся душем, аніж ванною. Навіть якщо ви тривалий час стоятимете під водяним струменем, зекономите близько 30 відсотків води, себто 400 літрів на тиждень.

– Мийте руки, відкручуючи кран не до кінця, а лишень наполовину (це стосується й змішувача). Так ви заощадите воду й сповільните псування різьби.

– Поки ми намилюємо руки, чистимо зуби, голимося, марно витікає від 15 до 20 літрів води. Тому вряди-годи закручуйте кран і заощаджуйте до 70 відсотків води. Рекомендую використовувати під час чищення зубів склянку, що її одразу ж наповніть водою, якої стане для полоскання зубів та щітки.

І врешті, останні поради, які, сподіваємося, не здивують вас: знижуйте температуру води й водночас зміцнюйте здоров’я. А ще без потреби не залишайте кран відкрученим!

МОВОЮ цифр

Щодня людина використовує близько 150 літрів питної води (переважно у ванні й туалеті), 3–4 відсотки з яких — для пиття й куховарства.

З одного туалетного бачка, в якому застарілі прокладки, щогодини витікає близько 20 літрів води. За день ця цифра сягає 500, а за рік — 178 тисяч літрів.

З крана, що протікає (10 крапель за хвилину), за місяць витікає близько 170 літрів води, за рік – понад 2 тисячі літрів.

Користуючись ощадливими бачками змиву, сім’я з чотирьох осіб зекономить майже 40 тисяч літрів питної води на рік.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook