Що варто зробити перед від’їздом
Перш ніж поїхати, обов’язково треба перекрити воду, газ, вимкнути всю побутову техніку. Виходячи з дому, варто зачинити двері на всі замки. Але навіть такі дії не завжди гарантують, що під час відсутності господарів із їхнім майном нічого не станеться. Зрозуміло, що все це передбачити неможливо, але можна подбати про те, щоб наслідки раптових неприємностей стали якомога менш помітними. Страхування нерухомості не вплине на факт настання стихійного лиха або протиправних дій третіх осіб, але наявність такої страховки допоможе отримати фінансову компенсацію для усунення завданих збитків. Тому варто заздалегідь придбати поліс.
Особливості страхування нерухомості
Страховий захист поширюється на всі конструктивні частини житла: стіни, стелю, підлогу, інженерні комунікації (для окремих будинків — дах, фасадне оздоблення). Під час підписання договору варто уважно перевірити, чи всі ці та інші групи майна включені до умов страхового поліса.
Крім вищезазначеного, можна захистити також меблі, побутову техніку, якісь цінні речі та ін. Для цього складають перелік усього того, що заплановано застрахувати. Бажано також додати фотографії. Такий ретельний підхід допоможе запобігти суперечкам про відсутність предметів у власності або в списку. Загальна страхова сума не повинна бути нижчою, ніж ринкова вартість усього застрахованого майна.
Здебільшого люди страхують своє житло від крадіжки. Але це лише одна з доступних програм. Зараз страхові компанії пропонують укласти договір, що містить такий перелік страхових випадків:
- затоплення;
- стихійні лиха;
- псування житла внаслідок зовнішніх дій;
- пожежі;
- вибух;
- злочинні дії третіх осіб та ін.
Що точно входить до такого списку, варто з’ясувати в обраній страховій компанії. До речі, для цього зовсім не обов’язково їхати до її офісу, достатньо вивчити інформацію на сайті. Застрахувати перед подорожжю можна не тільки власне житло, а й дачу, котедж та майно, що в них зберігається.
У яких випадках особливо важливо страхувати житло
Часто власники житла ставлять питання: «Чи можна застрахувати житло, якщо воно здається в оренду?» Так, такий договір страхування існує. При цьому вся відповідальність за приміщення, що здається в оренду на період, зазначений у договорі, лягає на плечі орендатора, тому він має повне право оформити страхування житла та майна в ньому (як свого, так і орендованого).
Дуже важливо застрахувати житло перед поїздкою в тому випадку, коли немає того, хто може за ним доглянути, поки господарів не буде вдома. Як показала практика, зловмисників не зупиняють навіть складні замки, решітки та камери спостереження. Ще однією причиною застрахувати своє житло є сезонна зміна місця проживання. Деякі мешканці на літо переїжджають на дачу або в заміський будинок, при цьому квартира в місті зостається без нагляду, чи навпаки, восени повертаються до міста, залишаючи дачу.