Город Краса

Як захистити шкіру під час роботи в саду і на городі: поради дерматологів

Маєте сад або город? Тоді вам варто прочитати поради спеціалістів, які допоможуть не тільки отримувати користь і задоволення від роботи на землі, але й зберігати красу та ніжність ваших рук.

Любов українців до землі ніхто і ніколи не відбере. З приходом весни праця на городі, вирощування овочів і трав, увага до плодових дерев та кущів завжди заспокоює, спалює лишні калорії, зміцнює імунітет та робить раціон різноманітним.

Пропонуємо вам кілька порад від спеціалістів, які допоможуть не тільки отримувати користь і задоволення від роботи на землі, але й зберігати красу та ніжність ваших рук.

Так, дерматологи зі спільноти українських лікарів СвійДОК під час садівництва рекомендують пам’ятати, що під час роботи з рослинами все, починаючи від соку рослини і закінчуючи гілками або колючками може пошкодити вашу шкіру.

Лікарі нагадують, що контакт з деякими рослинами може викликати алергічну реакцію шкіри. Найкращий спосіб захистити себе – прикрити шкіру. При роботі з рослинами дерматологи рекомендують носити:

  • Рукавички.
  • Сорочку з довгими рукавами.
  • Довгі штани.
  • Шкарпетки.
  • Взуття, яке закриває ноги.

“Пам‘ятайте про захист від сонця – носіть капелюх з широкими полями та сонцезахисні окуляри під час перебування на вулиці. Використовуйте крем, щоб захистити шкіру від сонця. Обов’язково нанесіть сонцезахисний крем на всю шкіру, не покриту одягом, включаючи обличчя, шию та вуха. Поновлюйте засіб кожні 2 години. Це допомагає зменшити ризик отримати сонячні опіки, рак шкіри та ранні ознаки старіння шкіри, включаючи пігментні плями та зморшки”, – наголосили лікарі.

Дерматологи радять уникати заняття садівництвом в години найбільшої сонячної активності з 10 ранку до 14 години. ⠀

“Якщо вам доводиться працювати в ці години, намагайтеся залишатися в тіні. Це також зменшить ризик теплового удару.  Не забувайте пити воду і вчасно перекусити!” – радять медики.

Крім того, лікарі просять не забувати і про комах, які прокидаться разом із теплом.

“Вживайте заходів, щоб уникнути укусів комах. Коли ви знаходитесь на відкритому повітрі, нанесіть на одяг засіб від комах. Після роботи перевіряйте свою шкіру від ніг до голови на наявність кліщів, коли ви закінчите садівництво, обов’язково огляньте шкіру між пальцями ніг, лінію росту волосся та пахви”, – радять лікарі.

Дотримуючись цих порад ви точно подбаєте і про свою безпеку, гігієну, здоров’я, красу, і отримаєте задоволення від процесу садівництва.

 

 

 

 

Дата публікації: 09.05.2022 img Поділитися