- Плями від фарби для волосся можна видалити розчином перекису водню з нашатирним спиртом.
- Плями від цвілі й вогкості виводяться так: на бавовняних тканинах – покрити пляму шаром товченої крейди, зверху покласти промокальний папір і провести кілька разів теплою праскою.
- Чорнильні плями з килима видаляють киплячим молоком, лимонним соком або міцним розчином лимонної кислоти або оцту. Такі плями можна також зняти, якщо послідовно застосовувати молоко і кислоту.
- Свіжі чорнильні плями на нефарбованій підлозі насамперед треба промокнути ваткою або промокальним папером, а потім змочити лимонним соком, міцним розчином оцту або щавлевої кислоти.
- Чорнильні плями з лінолеуму видаляють наждачним папером або пемзою. Після такої обробки на лінолеумі залишаються сліди, які потрібно ретельно протерти олією (найкраще лляною) або оліфою, а потім добре відполірувати вовняною м’якою ганчіркою.
- Жирні плями з килимів можна видалити сумішшю бензину і прального порошку. Цю суміш потрібно втерти в пляму, і залишити на кілька годин, потім промити гарячою водою. При старих плямах чистку потрібно повторювати.
- Плями від води або будь-якої рідини видаляють з дубових меблів двома способами: суміш олії і солі наносять на пляму, потім через 1-2 години суміш знімають, а пляму протирають спочатку мокрою ганчіркою, потім сухою і натирають воском наносять на пляму попіл від цигарок, змішаний з невеликою кількістю олії, потім полірують шматком сухої вовняної тканини.
- Білі плями на полірованих меблях, що з’явилися внаслідок контакту я з гарячими предметами, можна видалити, якщо натерти пляму шматком парафіну з воском, покрити фільтрувальним папером і придавити не дуже гарячою праскою. Через деякий час протерти м’якою ганчіркою.
- Жирні плями з м’яких меблів можна видалити, якщо покласти на пляму глину, просочену оцтом.
- Плями “зеленки” зі світлих полірованих меблів можна звести звичайною шкільною гумкою. Промокнути рідину, потерти гумкою.