Дієві засоби, які допоможуть позбутися від цвілі у горщику з квітами

На ґрунті кімнатних рослин та розсади часто з’являється біла або чорна цвіль. Мало хто звертає увагу на цю проблему, однак можуть бути дуже неприємні наслідки.

Чорна цвіль дуже небезпечна не тільки для рослин. Вона викликає сильні алергічні реакції у людей, особливо у дітей. На ґрунті та органічних залишках кімнатних рослин зазвичай з’являється біла цвіль, там тепло й волого, що утворює ідеальні для неї умови.

Земля навкруги рослин стає щільною у вигляді кірки, порушується повітрообмін й рослини задихаються. Завдяки цьому порушується мінеральний склад та кислотність ґрунту. Якщо нічого не робити, рослини можуть загинути.

Причини появи цвілі:

  • Немає дренажних отворів в горщиках або вони забились;
  • Частий та занадто надмірний полив;
  • Вода не відповідає потрібній якості;
  • Надмірна вологість повітря.

Як позбутися цвілі

Боротьбу з цвіллю розпочинати потрібно негайно, як тільки з’явились перші ознаки хвороби. Біла цвіль відразу проникає глибоко в землю. Зніміть шар ґрунту зверху та полийте слабким розчином марганцівки. Потрусіть свіжою землею в яку додайте активоване вугілля, а зверху шар піску. Потім полийте кімнатні рослини Фітоспорином-М.

Найефективніший спосіб позбутися цвілі – це пересадити рослину в інший горщик з повною заміною ґрунту. Періодично поливайте рослини Фітоспорином-М, він не тільки захистить рослини від цвілі та різних грибкових захворювань, а й підживить їх.

Поливати потрібно за потребою, коли ґрунт підсохне та регулярно розпушуйте його. Профілактика від появи цвілі. В горщиках повинні бути дренажні отвори, щоб зайва вода сходила. Землю для посадки рослин готуйте з додаванням триходерміну чи деревного вугілля. Верхній шар над ґрунтом вкладайте керамзитом або піском. Звертайте увагу на освітлення підвіконні, бо цвіль не любить яскраве світло.

Підгодовуйте рослини настоєм попелу, він знищує цвіль на самій ранній стадії її зараження.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook