Як витягнути кліща

У цьому матеріалі ми розповімо про те, як правильно самостійно витягнути кліща та обробити місце укусу дорослим та дітям.

З настанням тепла всім нам хочеться проводити якомога більше часу на свіжому повітрі в парках та лісах. Проте прямуючи на природу варто пам’ятати про загрози, які на нас там очікують, та бути готовими до непередбачуваних подій. Зокрема весною прокидаються та починають розмножуватись кліщі, які несуть в собі цілком реальну загрозу здоров’ю. В нашому матеріалі ми розкажемо про те, як правильно самостійно витягнути кліща та обробити місце укусу дорослим та дітям, а необхідне медичне приладдя, та медикаменти можна знайти за посиланням https://nph.ua/ru.

 

Покрокова інструкція, як видалити кліща

Звичайно, якщо є можливість, треба в перші хвилини виявлення кліща звернутись за допомогою до лікаря. Як правило, такої можливості немає і доводиться проводити процедуру самостійно. 

Витягнути кліща можна різними методами. Найчастіше використовують нитку, пінцет з тонкими кінцями (пінцет для догляду за бровами з плоскими кінцями не підійде) або спеціальний пристрій – викручувач для кліщів. Його можна купити у звичайній або ветеринарній аптеці. Також вам знадобляться додаткові допоміжні засоби – латексні рукавички (як альтернативу, можна використати поліетиленовий пакет), вода, мило, дезінфікуючий засіб (спирт, розчин йоду, перекис водню, хлоргексидин), вата.

Перед початком процедури продезінфікувати інструмент і вдягніть рукавички.

Якщо у вас є спеціальний викручувач (такий як на фото), піднесіть його до голівки кліща і доведіть його між зубцями від ширшого місця до вужчого. Коли кліща зафіксовано, прокрутіть інструмент навколо своєї осі декілька разів та витягніть кліща.

Якщо плануєте використовувати пінцет. Захопіть ним кліща якомога ближче до шкіри, куди він присмоктався. Починайте повільно і без різких рухів тягнути кліща вгору. Якщо пінцетом захопити тулуб комахи, то ви ризикуєте відірвати його без голови, тому слідкуйте уважно за тим, яке місце ви ухопили пінцетом.

В польових умовах деколи складно знайти під рукою викручувач або навіть пінцет. В таких випадках на допомогу прийде звичайна нитка. Спробуйте зав’язати продезінфіковану нитку навколо кліща якомога ближче де шкіри.  Намагайтесь витягнути паразита обережно посмикуючи за нитку. Не прокручуйте та не відривайте різко.

Якщо після видалення кліща ви помітили, що під шкірою залишився маленький залишок голови або хоботка, не засмучуйтесь, це легко виправити. Візьміть звичайну голку, прожарте її у вогні, продезінфікуйте спиртом, та спробуйте витягнути залишки комахи. Місце укусу обробіть розчином йоду.

Важливо! Після того, як ви дістали кліща з-під шкіри, не викидайте його. Покладіть комаху в ємність та віднесіть до спеціальної лабораторії для перевірки, чи був цей кліщ переносником таких небезпечних хвороб, як енцефаліт або бореліоз.

Лікарі не радять використовувати для видалення кліщів олію або інші маслянисті речовини. Олія насправді не полегшує видалення кліща, проте робить комаху непридатною для проведення аналізу.

Корисні поради

Щоб не підхопити на природі кліщів старайтесь дотримуватись простих правил:

  • Надягайте одяг, який максимально закриває тіло: куртки з довгими рукавами, штани, високі шкарпетки, тощо.
  • На оголені ділянки можна нанести засоби з ефірними маслами лимонного евкаліпта або чайного дерева. Такі різкі запахи будуть відлякувати комах.
  • Якщо у вас довге волосся, на природі тримайте його у пучку.
  • Після виходу з лісу огляньте свій одяг та себе, можливо на вас сидітимуть кліщі, які не встигли вкусити.
  • Оминайте ділянки з високою густою травою та кущами.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook