Як виростити овочі без “хімії” і чим її замінити

Хімічні препарати можна повністю замінити натуральними. Достатньо знати якими.

Природа ніколи не орала, не користувалася отрутами, але споконвіку давала врожай, захищала його від шкідників і хвороб своїми силами, бо створила рослин-охоронців. Поспостерігавши за природою, люди почали використовувати рослинні препарати для захисту своїх городів.

ЗАМІСТЬ ІНСЕКТИЦИДІВ – ЧАСНИК І ЦИБУЛЯ

Настій цієї гострої, ароматичної культури, що містить велику кількість фітонцидів, ефірних олій ефективний в боротьбі проти плодожерки, попелиці, медяниць, кліщів.

Для приготування настою потрібно подрібнити на м’ясорубці 150–200 г часнику, додати 10 л води, добре розмішати, накрити кришкою, настояти 5–7 днів, процідити і обробити дерева. Свіжий розчин діє швидко, на другий день після обприскування шкідники гинуть.

Добре використовувати як інсектицид цибулю. Для боротьби зі шкідниками потрібне лушпиння: 150–200 г заливають 10 л води, настоювати 4–5 днів, процідити і відразу обробити дерева, кущі, овочеві грядки. Після цибулевої купелі гине більшість садових паразитів.

ЗАМІСТЬ СТИМУЛЯТОРІВ – МЕД І АЛОЕ

Мед містить активні біогенні стимулятори, тому дозволяє відмовитися від хімічних. Для стимуляції росту достатньо 1–2 ст. ложки меду розчинити у відрі води. Збільшувати дозу не потрібно. У цьому розчині чубуки винограду, живці плодових культур треба вимочувати до двох діб; бульби хризантем, саджанці гвоздики і помідорів треба витримувати 10–12 год, огірків – 8 год.

Після такої процедури деревні і трав’янисті культури ростуть швидше, у них розвивається краще коренева система, збільшується приживлюваність, підвищується життєздатність.

Досвідчені садівники застосовують мед і для стимуляції плодоутворення. Особливо благотворно він впливає на вишню, черешню, цвітіння яких припадає на період травневих приморозків.

Різкі перепади температури в період цвітіння садів залишають квіти без допомоги комах, оскільки в холодну погоду не виділяють нектар і бджоли в сади не летять. Щоб привабити комах, садівники обприскують дерева в період початку цвітіння розчином меду, приготованим з розрахунку 2 ст. ложки на відро води.

Про цілющі властивості алое відомо здавна. Скориставшись досвідом медиків, садівники, городники, квітникарі почали використовувати цю рослину для сільськогосподарських культур.

Свіжовичавлений сік алое розводиться наполовину водою і в цьому розчині замочують насіння на 6–8 год за температури 20–22 ºС. Таке насіння сходить швидше і дружніше, а отже дає кращий врожай.

ЗАМІСТЬ ПРЕПАРАТІВ ДЛЯ ВКОРІНЕННЯ САДЖАНЦІВ – ЯЧМІНЬ

Здавна люди, використовуючи ячмінь як стимулятор росту, домагалися стовідсоткової приживлюваності саджанців.

Річ у тім, що ячмінь проростаючи виділяє фітонциди, які вбивають хвороботворні бактерії, а набір амінокислот стимулює рослини, що ростуть поряд. Тому саджанці, висаджені разом з ячменем, приживаються швидше і ростуть краще.

Для цього потрібно жменю зерна насипати в посадкову ямку, а зверху встановити деревце або чубук винограду, засипати грунтом.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook