Вазони Дім

Як виростити кімнатний жасмин: посадка і секрети догляду

Якщо ви не уявляєте свого життя без ароматного зеленого чаю з жасмином, то чому б вам не виростити на своєму підвіконні невелику оранжерею з цих вічнозелених чагарників? Ми розповімо, як це зробити.

Всього в дикій природі налічується близько 198 видів жасмину і тільки два з них можуть рости в домашніх умовах: це самбак і голоцвітний. Через тривалий період цвітіння і досить невибагливий догляд, ця рослина припала до душі багатьом любителям кімнатної флори. Ще одна перевага чагарнику – його довгі стебла, тому жасмин часто купують як ампельну рослину і красиво обплутують ним невеликі арки.

Ця рослина буде радувати вас чудовими квітами і поширювати по кімнаті приємний насичений аромат.

Створюємо необхідні умови

Щоб чагарник дарував свої суцвіття кожен рік і добре нарощував зелень, необхідно дотримуватися певних і нехитрих правил:

  • Місцерозташування. У жасмину досить насичений аромат, тому не бажано його розміщувати поруч з ліжком, інакше вранці ви будете прокидатися з головним болем. Найкраще вазон з квіткою поставити у великій вітальні будинку, також підійде який-небудь конференц-зал, вестибюль або приймальна будь-якої установи.
  • Освітлення. Для рослини, яке дійшло до нас із субтропіків, найкраще підійде місце, де досить багато світла. Але при цьому не варто забувати про прямі сонячні промені, згубні для цієї культури.
  • Температурний режим. Квітка добре росте в кімнатних умовах у прохолодну пору року і влітку. У зимовий період, якщо в приміщенні сухо і температура піднімається вище 24 градусів, необхідно додатково обприскувати листя. У літні дні зволоження зелені кущів має проводитися щодня. Також вазон з квіткою можна винести на відкрите повітря. Крім цього, добре робити провітрювання приміщення, однак не варто забувати, що жасмин не виносить протягу.
  • Грунт. Готову ґрунтову суміш для квітучих рослин купують в магазині, а можна приготувати і самим. Для цього береться частина піску, глинисто-дернової і листової землі. Але варто пам’ятати, що цей чагарник погано росте на нейтральних і лужних ґрунтах.
  • Полив. Жасмин дуже любить вологу, тому не можна допускати висихання грунту. Але надмірно зволожувати також не варто, інакше коріння будуть загнивати. У весняно-осінній період полив здійснюється три рази протягом 7-8 днів. Взимку квітку зрошують кожні 4-5 днів, чекаючи, коли верхня частина землі практично висохне. Для поливу необхідно брати тільки відстояну воду.
  • Мульчування. Щоб земля в горщику не висихала швидко, додають зверху деревну стружку, черепашки або дрібні камені. Таким чином скорочується кількість поливів і запобігається загнивання коренів рослини.
  • Обрізка. Щоб кущ ріс пишним і добре цвів, проводиться щорічна обрізка, яку найчастіше проводять у кінці лютого або в перших числах березня. Слабкі пагони вкорочують до середини, а міцні – менше ніж на третину. Половину молодих коротких гілочок прищипують, формуючи квітку у вигляді ліани, обплутують будь-яку опору. Стебла акуратно прив’язують тонкою мотузкою, що зливається з кольором арки.

«Добрива всьому голова»

Підгодовувати кімнатний жасмин починають через 2-3 місяці після посадки в період активного росту – з приходом весни і до кінця літа. Мінеральні та органічні добрива почергово додають у ґрунт не частіше двох разів на місяць. Восени достатньо здійснювати одну підгодівлю протягом 30 днів комплексними сумішами. Взимку проводиться тільки полив та обприскування.

Захищаємо зелених друзів

Жасмин досить невибагливий і комфортно себе почуває в будь-кімнатних умовах, але іноді він страждає від небезпечних шкідників, таких як попелиця, білокрилка і червоний павутинний кліщ, масове скупчення яких можна помітити на зворотній стороні листя.

У таких випадках всі частини рослини протирають теплим мильним розчином, зробленим з господарського мила. Крім цього в магазинах купують спеціальні препарати, які розводять по інструкції і отриманим складом обприскують потерпілий кущ. Після цієї процедури ретельно миють горщик і підвіконня, де стояла квітка.

Кущики жасмину не тільки прикрашають оселю, але й наповнюють кімнати неповторним запахом, що заряджає позитивним настроєм на весь день. А в кінці робочого дня свіжозібрані пелюстки білих квіточок можна додати в улюблений чай і насолодитися ароматом Сходу.

Дата публікації: 21.03.2019 img Поділитися