Морква
Морквяний сік заспокоює подразнення стінок кишки і укріплює їх. Салати з моркви при гемороях теж корисні. А також дуже добре допомагає ось такий відвар: дві чайні ложки бадилля моркви залити склянкою окропу і продовжити кип’ятіння ще протягом 10 хвилин. Фактично, це чай, який треба вживати по півсклянки 3 рази на добу, перед їдою.
Обліпиха
Масло обліпихи не тільки допомагає при геморої, але і при інших захворюваннях кишечника: проктитах, сфінктерітах, тріщинах заднього проходу. Краще купувати готову олію обліпихи в аптеках. Для того, щоб гемороїдальні шишки повністю зникли, слід використовувати тампони з маслом обліпихи 10 ночей поспіль, а потім зробити перерву. Зазвичай, одного курсу цілком достатньо, щоб вирішити проблему, але, попереджаю, при найменших фізичних навантаженнях захворювання може знову загостритися, і тоді лікування доведеться відновити.
Алое
Сік рослини має протизапальну дію. Хороший спосіб позбутися дошкульного болю швидко. Можна використовувати як в свіжому вигляді, так і робити відвар з неї. Для цього з десяток листів рослини розрізають на кілька шматків (не дуже дрібних), заливають літром холодної води і готують відвар на водяній бані. Теплий компрес, просочений відваром листя алое, або розрізана свіжа рослина прикладають до запаленого місця. Іноді з м’якоті алое роблять свічки і залишають в задньому проході на ніч.
Кора дуба
Володіє сильними терпкими властивостями, які дуже добре допомагають при лікуванні запальних захворювань слизових тканин, а також мають протизапальну дію. При попаданні відвару з кори дуба на слизову оболонку людського тіла утворюється захисна плівка, що оберігає її від подразнень. Можна використовувати як у вигляді компресу, так і супозиторії (в суміші з вершковим маслом).
Картопля
Застосовується в народній медицині з покон-віків. Свіжий сік і картопляний крохмаль має обволікаючі та протизапальні властивості. Найчастіше картопля використовується для лікування геморою у вигляді свічок. З центральної частини сирої бульбини вирізують невеликий стовпчик (форма його повинна бути якомога більш згладженою, щоб не травмувати поверхню прямої кишки) і залишають його в задньому проході на ніч.
Ромашка аптечна
У цій королеві лікарських рослин, незважаючи на скромний вигляд, безліч корисних властивостей – настій з її квіток має протизапальну, протимікробну, спазмолітичну і знеболювальну дію, а також підвищує швидкість регенерації тканин при запаленнях. Ромашку при геморої можна використовувати як у вигляді примочок, ванночок і клізм, так і більш цікавим способом – у вигляді саморобних свічок. Для цього 1 ст. л. ромашкового збору заварюється в склянці окропу, відвар охолоджується і розливається в невеликі формочки для льоду. Після заморозки готові свічки володіють сильним знеболювальним (за рахунок заморозки) і мають протизапальну дію.
Часник
Він має сильну протизапальну, знеболювальну, антибактеріальну і навіть протипухлинну дію. При геморої часник застосовують як в свіжому вигляді (очищений зубчик часнику запихають в задній прохід), так і у вигляді саморобної свічки (розтертий в кашку зубчик часнику змішується з вершковим маслом, остуджують і з суміші формується свічка). Ще з часнику і молока (в пропорції 2 л нагрітого молока на 200 г рубленого часнику і такої ж кількості подрібненого часника) робляться ванночки, які мають протизапальну властивість.
Калина звичайна
Володіє сильною кровоспинною властивістю, робить заспокійливу і легку послаблювальну дію. У народній медицині використовується як відвар плодів калини, так і відвар кори. Увага! Якщо у хворого гемороєм підвищене згортання крові, відвар калини застосовувати не варто через небезпеку тромбоутворення в гемороїдальних вузлах.
Кропива
Вона здатна зупиняти сильні кровотечі, покращує згортання крові, має протизапальну дію, посилює обмін речовин і покращує діяльність серцево-судинної системи. У жінок кропива підвищує тонус матки.
Подорожник
Як і горець почечуйний, має слабку проносну дію, що добре діє при запорах. Крім цього, у подорожника безліч корисних властивостей, в тому числі протизапальну, і кровоспинну, і імуностимулюючу.