Як вибрати якісні яйця

Кожне дієтичне яйце маркують червоною фарбою, вказуючи дату сортування. Столові яйця позначають синьою фарбою, зазначаючи лише категорії.

Їх можна придбати в магазині, на ринку, з автопричепів, у кіосках, а також – різного розміру, кольору (від білих до коричневих) та за різною ціною. Гадаєте, що якість залежить від ціни чи кольору? Більшість господинь надає перевагу яйцям з коричневою шкарлупою, які асоціюються з домашніми. Проте за ГОСТ 27583-88 «Яйця курячі харчові» ніякого розподілу яєць залежно від кольору шкарлупи немає. Її колір залежить від наявності пігмента – порфирина, який виробляє організм птиці. Для вибору яєць важливий час, що минув з моменту знесення яйця до його вживання. Саме за цим показником яйця розподіляють на дієтичні і столові.

Дієтичними вважаються яйця, термін зберігання яких не перевищує 7 діб. До столових зараховують ті, строк зберігання яких не перевищує 25 діб з дня сортування, а також яйця, що зберігалися в холодильнику не більш як 120 діб. Дієтичні яйця, термін зберігання яких у процесі реалізації перевищив встановлений, переводять у категорію столових. Кожне дієтичне яйце маркують червоною фарбою, вказуючи дату сортування. Столові яйця позначають синьою фарбою, зазначаючи лише категорії. Коли купуєте яйця, найперше огляньте шкарлупу – вона має бути чистою та непошкодженою. Нічого страшного, якщо на шкаралупі яєць помітите поодинокі крапки або смужки. Це можуть бути сліди від підлоги або транспортера. Але на шкаралупі не має бути плям крові або посліду.

Що варто знати, аби купити якісні яйця?

У магазинах реалізують продукцію промислового виробництва (птахофабрик), яка проходить ретельний контроль. Купуючи яйця в кіоску чи на ринку у приватних підприємців, можете переконатися, що вони свіжі, а також дізнатися про виробника. Відповідно до ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів», ви маєте право на одержання такої інформації. На вашу вимогу продавець зобов’язаний показати маркувальні ярлики та посвідчення про якість, де зазначаються: назва продукції і сорт (категорія), назва виробника та його адреса, дата виготовлення (сортування). Курячі яйця можна продавати лише за умови наявності довідки про клінічний огляд птиці та епізоотичний стан місцевості, яку видає місцева установа державної ветеринарної медицини, і за наявності висновку державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку.

ВАРТО ЗНАТИ

Білок, що містить яйце, засвоюється організмом на 97%, жир – на 95% . Крім того, яйце – ваша міні-аптечка, що містить силу потрібних для організму вітамінів:

• залізо зміцнює імунітет;
• магній забезпечує синтез ДНК та гормонів, знімає стреси;
• фосфор сприяє кращому засвоєнню інформації та покращує пам’ять;
• кальцій забезпечує міцність зубів та кісток;
• філлохінон покращує згортання крові;
• пантотенова кислота підтримує обмін речовин в організмі;
• фолієва кислота забезпечує кровотворення, білковий обмін речовин, роботу нервової системи;
• цианокобаламін добре впливає на нервову систему, забезпечує здоровий сон, кровотворення, обмін речовин і розвиток організму;
• нікотинова кислота забезпечує синтез гормонів, здоров’я шкіри;
• тіамін забезпечує вуглеводний обмін, покращує передачу нервових імпульсів, дихання тканин;
• холін покращує пам’ять та відновлює клітини печінки.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook