Якщо ви хочете вдень працювати продуктивно, то вночі необхідний міцний і повноцінний сон. Щоб добре висипатися, необхідні тиша, чисте повітря і зручні спальні приналежності, наприклад, гарну ковдру. При її виборі необхідно враховувати індивідуальні особливості свого організму.
Сучасна промисловість пропонує велику кількість видів цих виробів, серед яких можна придбати будь-який на свій смак і бюджет. Наприклад, ви можете без проблем підібрати і купити хорошу ковдру українського виробника. Вибираючи аксесуар, потрібно орієнтуватися не тільки на ціну і візуальне сприйняття, а й на те, які якості має об’єкт, адже, як відомо, скупий платить двічі. Керуйтеся і іншими критеріями: Розмір спального місця, свої відчуття комфорту, оптимальна температура під час сну, схильність до алергій, вага виробу і т. д.
Наповнювачі з натуральної сировини
Всі наповнювачі за походженням діляться на натуральні і синтетичні. У кожного з них свої особливості. Натуральні матеріали воліють багато, але в набиванні з природних матеріалів з часом навіть при належному догляді з’являються пилові кліщі, результати життєдіяльності яких можуть викликати алергічні напади. Найпопулярнішими є такі варіанти:
- Пухо-пір’яний наповнювач. Це м’який і легкий матеріал. Під ним тепло і затишно взимку, нежарко влітку. Але він може викликати алергію, складний у догляді.
- Шерсть вівці. Тепла і приємна на дотик, має лікувальні властивості. Рекомендується при захворюваннях опорно-рухового апарату-артритах, радикулітах, ревматизмі та ін.
- Верблюжа шерсть. Теж корисна, а що входить до складу волокон ланолін має омолоджуючий і лікувальний ефекти, корисний для шкіри, м’язів і суглобів. Вироби з такої вовни коштують дорого, але вони теплі, надійно зігрівають під час холодів.
- Бавовна – хороший вид наповнювача для літніх ковдр. Він легкий, гіпоалергенний, простий у догляді. Можна прати в машині, сохне швидко.
- Шовк. Це один з найдорожчих, але в той же час і найкорисніших матеріалів для здоров’я. Як набивання він сприяє профілактиці радикуліту, шкірних висипань і застуд, серцево-судинних захворювань. Повністю безпечний для алергіків і астматиків.
- Вата. Є дешевим вибором. Вона відмінно тримає тепло, вбирає рідини, але в той же час здатна вбирати в себе запахи, накопичувати пил, збиватися в грудки з плином часу. Також вона досить важка і громіздка, в умовах невеликої квартири зберігати таку зимову ковдру досить проблематично.
Крім цих варіантів, використовують ще шерсть лами, Кашемір, віскозу. Всі натуральні набивки мають гарну вентиляцією, поглинають вологу, створюють комфортний мікроклімат. Ціна на них може бути високою, а догляд не завжди є простим.
Синтетичні наповнювачі для ковдр
Характеристики сучасних “нутрощів” досить привабливі як своєю ціною, так і простотою догляду. Більш того, вони повністю гіпоалергенні. Але мають і недоліки, наприклад, електризуються, гірше натуральних проводять повітря, не володіють лікувальними властивостями. З популярних можна згадати такі матеріали:
- Синтепон. Легкий, м’який, але не дуже теплий. Вологу вбирає погано, недовговічний, швидко зношується. Ці недоліки компенсує невисока ціна.
- Холлофайбер. Дихаючий, пружний, добре зігріває, не вбирає сторонні запахи. Збивається в грудки з часом.
- Силікон. Теплий, м’який і комфортний. Не електризується, служить максимально довго. Добре тримає форму, але і ціна висока.
- Синтепух (штучний лебединий пух). Це аналог натурального, служить довго, гріє відмінно, не збивається, об’ємний і м’який. Теж недешевий матеріал, але для тих, хто мерзне, буде вельми до речі.
- Бамбукове і евкаліптове волокно. Це синтетичні матеріали на основі натуральних. Міцні і зручні ковдри з даної сировини прості в догляді, не викликають алергію, підходять в якості літніх і демісезонних варіантів.
Синтетичні волокна ідеальні для людей, які страждають алергією, так як в них пилові кліщі не живуть. Відповідно, ризик небажаних реакцій нульовий.
Інші параметри ковдр
Всі їх можна розділити на дві категорії за розмірами: полуторні і двоспальні. 155х215 см – це найпопулярніший Полуторний варіант, а 200х220 см – двоспальний. Також варто згадати сезонність. Ковдри можуть бути демісезонні, теплі, легкі і універсальні всесезонні, що складаються з двох половинок (шерсть і бавовна), які використовуються як окремо, так і з’єднуються кнопками при необхідності.