Чому кішка залазить на стіл
Кішки лазять по столах, і на це є причини, про які людина не замислюється.
- По-перше, це мисливські рефлекси. Для домашньої тварини така поведінка повноцінно замінює полювання в природних умовах. Кішка, як і людина, яка отримує задоволення від того, що краде їжу. Для неї полювання по суті, видобуток непотрібних їй речей. Якщо згадати, на що готові люди заради отримання задоволення та адреналіну, то вихованці порівняно з ними, абсолютно нешкідливі.
- По-друге, це бажання отримати те, чого не дають самі господарі. У тварин теж є свої улюблені ласощі, але не всі люди можуть про це здогадуватися. Природно, обмежуючи їх тими чи іншими продуктами. Тому тварина йде на ризик, залазячи на стіл, за тією їжею або іграшкою, яка їй подобається більше. Навіть, якщо господар відразу не побачить, він обов’язково знайде залишки.
- Є такі породи тварин, які крадучи продукти чи речі, дякують своїм господарям за те, що прихистили їх у себе. В даному випадку, крадіжка відбувається не в межах будинку, а в сусідніх квартирах. Про такий випадок є навіть фільм, коли кіт на ім’я Оскар вирішив віддячити свому господарю за те, що той забрав його з притулку. Тому приносив йому різні речі від сусідів. Але коли господарі дізналися, спочатку були здивовані, а потім зворушені такою поведінкою їх улюбленого вихованця.
Як відучити тварину красти
Після того, як ви зрозуміли причину, можна переходити до вирішення проблеми. В першу чергу, щоб відучити улюбленого вихованця від крадіжок, слід переконатися, що він повноцінно харчується. Тільки після цього вчити його правилам поведінки і культури.
Є кілька перевірених та ефективних методів, які допомагають відучити тварину красти зі столу продукти:
- Першого правила буває достатньо, щоб заспокоїти кота і відучити його від шкідливої звички. Господарю, перш ніж сісти їсти самому, слід добре нагодувати свого домашнього друга.
- Друге правило більше допомагає задовольнити цікавість домашньої тварини. Якщо на столі є продукти, які кішка не любить, але сидить і клянчить, тоді можна запропонувати їй цю страву. Слід додати невелику кількість перцю перед тим, як давати. Таким чином, тварина після того, як спробує, зрозуміє, що їжа зі столу не сильно ж приваблива.
- Є таке правило, якому слід навчитися не тільки тварині, але і його господареві. Залишати продукти не варто, краще зберігати їх у холодильнику. Це найпростіші санітарні норми і правила для кота, щоб відучити його тягнути їжу.
Бувають такі ситуації, коли вихованці стрибають на стіл навіть якщо там немає їжі. Але це не привід розгулювати по кухонному столу. У такому випадку рекомендується налякати кота або окропити його водою, зашипіти або різко прогнати. Якщо тварина не відреагувала на всі ці дії, не варто залишати ситуацію без рішення. Необхідно зняти тварину, і обов’язково покарати.
Є корисні правила, які допомагають відучувати кота або кішку красти речі. У цій ситуації все набагато складніше, ніж з їжею. Фахівці рекомендують більше часу приділяти домашньому другу, щоб у нього були свої іграшки, якщо необхідно, навіть комплект. Нехай грається з великим задоволенням.
Інші методи
Є прості, але ефективні способи, які допоможуть домашній тварині позбутися шкідливої звички:
- Не варто недооцінювати кішку, вона може уважно стежити за своїм господарем. А потім в точності повторити всі його рухи. І навіть відкрити холодильник. Тому перед тим, як сідати обідати або вечеряти, краще добре нагодувати вихованця, щоб у нього не виникало бажання тягнути їжу.
- Слід відмовитися від звички годувати кота зі свого столу. Досить того, що кішка їсть по певних годинах.
- Слід дотримуватися порядку, не провокувати залишками їжі на тарілці свого вихованця красти, особливо в період виховного процесу.
- Деякі з котів навчилися виловлювати м’ясо з свіжо приготованого супу. Щоб запобігти такому злодійству, слід каструлі накривати важкими кришками. Так вихованець не зможе відкрити ємність.
- Так як одна з причин крадіжки їжі зі столу – це природні інстинкти, то можна в місцях полювання поставити шумові пастки. Для кішки здобич – це продукти на столі або в тарілці.
- Це така істота, яка може навіть образитися на свого господаря. Не варто звертати увагу на такий бойкот. Рано чи пізно вона погодиться з тим, що їсти потрібно з своєї тарілки, і не красти їжу.
- Поряд з шумовими пастками можна встановлювати і водяні. Наприклад, прив’язати до їжі пластиковий стаканчик з водою. Коли кішка потягне їжу, на неї впаде і склянка з водою.
Фахівці рекомендують знайти спільну мову з вихованцем, і зайнятися його вихованням так, як і з дитиною. Розмовляти з ним, розповідати і забороняти красти. Домашня тварина – організоване і високоінтелектуальне створіння. Вона чудово розуміє, що говорить людина. Якщо при заборонному жесті вона все-таки вперто тягне лапи в тарілку, тоді можна перейти до більш радикальних методів. Наприклад, бризнути на неї водою або грізно злякати.