діти купаються

Щоб дитина після купання не застудилася, треба…

Якщо ви плануєте поїхати разом з дитиною до водойми, вам варто знати, що до купання треба підготуватися. Як саме - розповідає лікар.

До купання у водоймі дитину треба підготувати

Що робити, щоб діти не застудилися під час купання у водоймах, розповідає лікарка Тамара Болжеларська:

– Загалом купання не така вже й проста річ, як може видатися, на перший погляд. Щоб не зіпсувати відпустки чи відпочинку біля водойми раптовою застудою малечі, маєте готуватися до сезону заздалегідь.

Неодмінно загартовуйте дітей протягом року. І це не має бути конче обливання холодною водою. Можна обтирати дитину мокрим рушником, влаштовувати літній душ або просто щодня змочувати ніжки у прохолодній воді. Хай малеча ходить босоніж по траві. Якщо робитимете ці нескладні процедури регулярно, малюк легше адаптується до температури води в морі чи іншій водоймі.

Нерідко батьки помилково вважають, що поїздка до моря позбавить малечу всіх хвороб. Їхати треба підготовленими, аби весь час перебування на узбережжі не пішов на адаптацію. Ідеальна для дітей під час відпочинку температура води у водоймі – від 20 градусів, а повітря – від 22 градусів.

Коли відпочиваєте біля води, не зайве подбати про безпеку: з малюками неодмінно має купатися хтось із дорослих, до того ж нині є чималий арсенал допоміжних плавзасобів.Після того як діти вийдуть з води, одразу ж зніміть мокрі трусики. Не дозволяйте, щоб вони висихали на малечі – так уникнете багатьох проблем (приміром, інфекцій сечостатевих шляхів, застуди).

Пильнуйте інтервали між купанням, не дозволяйте діткам переохолоджуватися. Також не можна після сильного перегріву одразу стрибати у воду, це дуже небезпечно для здоров’я. Коли ж малюк таки задовго посидів у воді (бачите, що в нього тремтить підборіддя, посиніли губенята, гусяча шкіра, дитину трусить), негайно зніміть з нього мокрий одяг, добряче розітріть рушником, вкутайте у щось тепле й дайте випити будь-якого теплого напою.

До речі, діти з надмірною вагою переохолоджуються набагато рідше, ніж їхні худенькі однолітки, через надлишок підшкірного жиру. Але останні більш витривалі й загалом менше хворіють.

Візьміть також на замітку, що у Світязі вода відносно холодна, але в спеку там відпочивати з дітьми дуже добре, бо біля берега мілко й водичка швидко прогрівається.

Радимо також  прочитати: Чим можна заразитися під час купання у водоймах

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook