переконання

Як у клітці: переконання, які заважають жити

Ви теж іноді думаєте, що "Не з моїм щастям", "Потрібно завжди готуватися до гіршого", "Мені вже пізно починати"? Тоді дізнайтеся більше про переконання, які заважають жити, досягати успіхів і бути щасливими.

Переконання — це впевненість у чомусь, що колись вам говорили, або наслідок досвіду, який ви мали. В результаті людина впевнена, що може бути тільки так і не інакше. Переконання бувають різноманітні і стосуються усіх сфер життя. Одні можуть нам допомагати, а інші – заважати. Психологиня Лариса Дегтяр розповіла про найпоширеніші переконання, які заважають жити.

Переконання, які заважають людині

  1. “Чоловікам подобаються тільки худі”. Це переконання може впливати на вибудовування гармонійних стосунків із чоловіком. Чоловікам подобаються різні жінки.
  2. “Я не достойна цього”. Це переконання перекреслює будь-які спроби себе проявити в роботі чи особистому житті. Це переконання може свідчити про низьку самооцінку та відчуття себе недостатнім для чогось.
  3. “Мені завжди не щастить”, “Не з моїм щастям” – переконання, яке ставить людину в позицію жертви, з якої дуже складно діяти і прагнути чогось нового.
  4. “Потрібно завжди готуватися до гіршого” – переконання, яке може розганяти тривогу і занепокоєння через негативні думки. Потрібно пам’ятати: на чому наш фокус, те й відбувається насправді.
  5. “Краще не висовуватися”. Часто такий наратив ми могли чути від батьків: якщо не висовуєшся, “то ти у безпеці”. У дорослому віці у людини більше завдань, ніж у дитини, “висуватись” необхідно.
  6. “Я погана дружина/донька” – переконання, спрямовані на самокритику і приниження себе.
  7. “Мені вже пізно починати”, “Не в моєму віці” – установка, яка обмежує людину в її бажанні спробувати щось нове. Так, можливо, балериною в 35 років вам не стати, але, наприклад, займатися балетом для свого задоволення цілком можливо в будь-якому віці.
  8. “Це можуть тільки (особливі) люди”, “Куди мені з моїм… (розумом, грошима, здоров’ям і т.д.)” – переконання, яким ми занижуємо собі самооцінку і свою цінність. Найчастіше люди, про яких ми так думаємо, могли мати такі ж умови на старті, як у вас, і вони ними скористалися.

Три негативні думки, яких треба позбутися, щоб змінити своє життя на краще

Тільки ми робимо вибір, про що і як думати. І коли ми починаємо бачити свої переконання, які заважають нам жити, досягати успіхів і бути щасливими, ми можемо їх міняти на позитивні і такі, що не заважають, а допомагають. Коли ми ставимо під сумнів свої переконання, ми можемо внести у свою свідомість нові думки і перевірити: а як насправді?

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook