У середині липня пагони на хвойних рослинах припиняють рости, тому в цей час найкраще їх стригти, щоб сформувати красиву крону. У місцях зрізу сформуються бруньки, які наступного року перетворяться на нові гілочки. А ті гілочки, які залишилися після обрізання, можна використовувати для розмноження. Вони стануть чудовими живцями і саджанцями. Добре піддаються живцюванню такі популярні види хвойних рослин, як туї і ялівці.
- Для живцювання краще брати зайві дворічні гілочки з верхньої частини рослин. Обирайте ті, які ростуть з південної сторони, адже з цього боку крона добре освітлюється. Відривати живці слід разом з “п’ятою” – шматочком деревини материнської гілки. Оптимальний розмір живця – 8-15 см.
- Потім “п’яточку” треба вкоротити: акуратно підрізати гострим продезінфікованим ножем (залишити п’яточку завдовжки 5-10 мм). При цьому ніж потрібно ставити з боку кори, щоб вона не відшарувалася від гілки. Якщо десь відійшла кора її потрібно підрізати, інакше буде загнивати.
- На живці треба видалити знизу зайві гілочки, які розгалужуються, а також вкоротити довгі бічні пагони. Усе робити швидко, щоб гілочки не встигли підсохнути.
- Готові живці треба одразу опустити у розчин, який стимулює утворення коренів. Залишити їх на стільки часу, як це вказано в інструкції.
- Далі живці треба посадити. Для цього підготуйте легкий, повітропроникний ґрунт, в якому не буде застоюватися волога. Інакше живці можуть загнивати.Найкраще змішати пісок і торф 1:1 (за об’ємом, а не вагою). Перед посадкою полити рожевим розчином марганцівки.
- Найзручніше садити саджанці у касети для розсади (потім легко пересадити рослини, не травмуючи кореневу систему). Також можна використовувати для посадки ящики, горщики. Або ж садити живці під невеликим кутом на глибину 2-4 см, притиснувши землю біля основи. Горщики відразу ж поставити в парничок, поставити у затіненому місці. На грядці можна накрити рослини зрізаними пластиковими пляшками.
- Оптимальна температура для вкорінення живців – 16-27 ОС. Якщо температура у парнику буде вища, його треба притінити або зробити отвори для провітрювання. У парнику має бути висока вологість (80-90%), відсутність прямих сонячних променів. Поливати саджанці треба кожен день з розпилювача. Через два тижні після посадки живці слід полити розчином стимулятора коренеутворення.
Post Views: 74