Пропонуємо вам експрес-заходи по очищенню атмосфери і дії, які допоможуть впоратися навіть із застарілим запахом.
Усі ми прекрасно знаємо, що сигаретний дим пахне дуже різко і є надзвичайно шкідливим для дихальних шляхів. Уникати перебування у наповнених ним приміщеннях особливо важливо для астматиків, алергіків, людей, що мають інші проблеми з диханням.
Але боротися із запахом сигаретного диму вкрай складно, тому що в наших будинках і квартирах дуже багато речей, у які він проникає і на яких осідає: гардини, м’які меблі, одяг… Звичайно, найефективніший спосіб не стикатися з такою проблемою – це не палити в приміщенні. Але є й альтернативи.
Якщо мова йде про те, щоб прибрати лише легкі сигаретні «флюїди», що не встигли як слід вібратися в штори, меблі та інші елементи інтер’єру, впоратися з ними можна швидко.
Ось кілька способів.
- Якщо погода дозволяє, відразу після викурювання сигарети варто відкрити вікно і ретельно провітрити приміщення. Завдяки цьому дим не встигне осісти на одязі й предметах.
- На блюдце висипте кілька столових ложок соди або налийте трохи оцту. Ці речовини мають властивість поглинати неприємні запахи, у тому числі запах, залишений цигарками.
- Увімкніть зволожувач повітря, а всередину налийте декілька крапель ефірної олії з приємним для вас ароматом. Це ще один перевірений спосіб.
- Довго варіть на плиті каву, оскільки аромат, що супроводжує цей процес, ефективно допомагає усунути запах тютюну у квартирі або будинку.
- У кількох місцях житлового приміщення поставте освіжувачі повітря. Ці нехитрі пристосування мають помітний вплив на атмосферу будинку. У магазинах можна пошукати освіжувачі повітря, спеціально призначені для усунення диму (на них є напис antitabac).
Після вечірки або візиту курящої людини у квартирі починає “гуляти” запах тютюну. Щоб зменшити небажаний ефект, можна використовувати антинікотинові свічки. Запалені, вони ефективно поглинають навіть важкий сигаретний дим.
Оголошуємо диму війну!
І ця війна буде неабиякою, з використанням серйозних ресурсів та додаткових зусиль. Адже з тютюновим димом, що«гуляє» по приміщенню регулярно і у великих кількостях, впоратися дуже непросто.
Як позбутися від стійкого прокуреного запаху в приміщенні?
- Якщо в будинку є масивні, щільні штори, килими, покривала, можна піти двома шляхами – прибрати їх взагалі, щоб вони не вбирали запахи, або прати (чистити), щонайменше, двічі за місяць. При пранні штор їх варто попередньо замочити у воді з хлоркою або розчином харчової соди (на 1 л води – ¼ ст. порошку).
- Так само і з м’якими меблями. Якщо не хочете дивитися фільми на дивані у супроводі дратівного тютюнового амбре, необхідно мити оббивку, щоб видалити з неї не тільки забруднення, а й запахи.
- Не тільки тканини вбирають запахи як губка. Якщо хтось дозволяє собі палити в приміщенні, у якому є електронне обладнання, доведеться чистити його мінімум раз на місяць. І тут банальним протиранням пилу на гаджетах не обійтися. Для ліквідації наслідків куріння слід використовувати ізопропіловий спирт – ним в комп’ютерах очищають вентилятори, монітори і клавіатури: там запах від цигарок осідає найактивніше.
- Запах зазвичай зберігається і в передпокої – через верхній одяг, у якому ми виходимо з дому і перебуваємо в товаристві курців. Якщо ви не плануєте прати куртку, але при цьому хочете швидко позбавити її запаху тютюну, можете повісити її над ванною. У ванну ставлять таз, наповнений оцтом та окропом, і «обкурюють» цими парами одяг. Потім її потрібно повісити на балконі, щоб позбутися вже від запаху оцту.
- Хорошим способом є також присутність у сушарці або шафах з одягом ароматизованих серветок, вони теж поглинатимуть неприємний запах.
- Дитяча присипка для догляду за шкірою немовлят або простий тальк чудово «втягують» у себе будь-які небажані запахи. Ними потрібно просто посипати одяг або інші вироби з тканин, а через кілька годин ретельно витрусити.
- Періть прокурений одяг із додаванням лимона, лайма, апельсина – цедри або декількох шматочків цитрусових. Це ефективно вбиває цигарковий «аромат», оскільки такі плоди володіють натуральними очисними властивостями.
- Позбутися від запаху тютюну з одягу можна, перучи його в хорошому порошку. У деяких випадках доведеться повторити прання кілька разів.
Найбільш ефективними є у цій ситуації миючі засоби, що містять молекули кисню.
- Коли робите ремонт, стіни пофарбуйте латексною фарбою, яка не вбирає дим і легко миється;
- Періодично протирайте меблі і домашню побутову техніку розведеною чайною олією;
- Не пошкодуйте грошей на озонатор. Це спеціальний пристрій, що поглинає запахи та мікроорганізми (наприклад, пилові кліщі), буде дуже корисним не тільки в тих квартирах, де живуть курці.
Полінувавшись вийти на вулицю покурити або впускаючи у дім гостя з цигаркою, варто подумати про наслідки. Присутність диму у житловому приміщенні – це не тільки зайві побутові клопоти, але й можливий негативний вплив на самопочуття, а в довгостроковій перспективі – і на здоров’я. Єдиний ефективний спосіб припинити «спілкування» з подразнюючим запахом – просто кинути курити, але на це готові піти не всі. Тому варто знати, як позбутися від запаху тютюну в квартирі, і частіше використовувати перевірені засоби, що нейтралізують його.