помідори

Як рятувати помідори після затяжних дощів. Три речі, які треба зробити якнайшвидше

Рясні дощі - це і радість для господарів, і клопіт. Особливо не люблять тривалої дощової погоди і високої вологості помідори. Якщо задощило - помідори треба рятувати, інакше врожаю можна і не дочекатися!

Помідори не люблять підвищеної вологості, і затяжні дощі їм не на користь. У таких умовах розвиваються різноманітні грибкові захворювання, серед яких фітофтора – злісний ворог помідорів та іншої городини. Якщо у вашій місцевості кілька днів поспіль ідуть дощі, помідори потрібно рятувати.

Як допомогти помідорам пережити дощі

  1. Підв’яжіть помідори та видаліть зайві пасинки і листя. Внаслідок тривалих опадів рослини можуть нахилитися до землі. А в такому положенні помідори набагато швидше інфікуються хворобами та шкідниками. Натомість підв’язані помідори краще освітлюються сонцем і провітрюються, а це дуже важливо для цієї культури. З цією ж метою потрібно видалити зайві пасинки. Пасинкування томатів сприяє швидшому дозріванню врожаю, покращенню циркуляції повітря між кущами. Прищипувати верхівку помідора слід тільки після того, як розпустяться квіти верхнього суцвіття (над ним треба залишити кілька листочків).
  2. Захистіть помідори від захворювань, насамперед від фітофторозу. Для цього потрібно обірвати нижнє листя і замульчувати грядки сіном (сінна паличка – природний ворог фітофторозу). Якщо сіна у вас обмаль, можна приготувати розчин для обприскування помідорів. Оберемок сіна залити водою і настоювати, доки зверху з’явиться каламутна плівка. Її треба зібрати, розколотити в 1 л сироватки й обприскати цією сумішшю кущі. Також кущі можна обприскувати сумішшю 1 л перекислого кефіру та 10 л води. Це добра профілактика захворювання!
  3. Надайте першу допомогу. Якщо ж на рослинах уже з’явилися прояви фітофторозу (коричневі плями на стеблах і листі), їх можна обприскати 1% розчином бордоської рідини. Або ж приготувати розчин із 80 г дріжджів і 10 л води. Допомагає і йодно-молочний коктейль: 1 л молока, 20 крапель йоду і 10 л води.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook