Якщо ви не любите прибирати, робіть це ефективно
Ось декілька порад, як ефективно прибирати в будинку, щоб зекономити час і зусилля:
- Плануйте прибирання. Оберіть для цього конкретний день і час, дотримуйтеся свого плану. Не переносьте без крайньої потреби прибирання на інший день або час, не затягуйте з початком прибирання.
- Прибирайте регулярно. Тоді прибирати буде швидше і менш виснажливо, адже об’єм необхідної роботи буде меншим.
- Розподіліть прибирання на етапи. Не ставте собі за мету зробити генеральне прибирання дому за один день. Краще розбити роботу на менші частини і виконувати поступово. Не намагайтеся все переробити за один раз. Можна прибирання поділити на дні тижня за кімнатами, наприклад, спальня – понеділок, коридор – вівторок, вітальня – середа, ванна – четвер, кухня – п’ятниця, субота – вологе прибирання всього дому.
- Приділяйте увагу основним зонам. Спрямовуйте зусилля на підтримання порядку у тих місцях, де він особливо важливий, наприклад, у кухні або ванній кімнаті.
- Делегуйте обов’язки із прибиранням членам своєї сім’ї. Якщо ви живете не самі, отже, не зобов’язані самі прибирати оселю. Обговоріть і призначте кожному членові сім’ї свої обов’язки.
- Зберігайте засоби для прибирання в одному місці. Відведіть окреме місце, де буде зберігатися все, що необхідно для прибирання. Оберіть для цього контейнер або органайзер, який буде зручно переносити по дому. Також тримайте під рукою засоби, які можуть знадобитися у разі екстрених випадків, коли, наприклад, треба швидко витерти мокру підлогу у ванній або брудний стіл на кухні. Тоді ви зможете прибрати швидко.
- Використовуйте правильні засоби та інструменти. Правильно підібрана побутова хімія та інструменти полегшать вам роботу і заощадять час, необхідний для прибирання. Вимити весь дім одним мийним засобом реально, але це буде набагато довше і менш ефективно.
- Створіть систему. Організуйте ваші речі та меблі так, щоб було легше прибирати. Наприклад, зберігайте предмети там, де вони часто використовуються.
- Впроваджуйте принцип “зараз”. Якщо ви бачите бруд або безлад, прибирайте відразу, щойно це помітили не відкладайте “на суботу”. Це зекономить час у майбутньому.
- Використовуйте таймер. Поставте таймер на короткий інтервал, наприклад, 15-20 хвилин, і прибирайте тільки протягом цього часу. Це допоможе менше відволікатися і швидше закінчити завдання.
Найважливіше – зберігати систему та регулярність, оскільки це допомагає уникнути накопичення бруду і забруднення, зменшуючи час та зусилля, які потрібно витрачати на прибирання.
Як зробити генеральне прибирання і не вмерти від утоми
Як зберігати чистоту і порядок в домі, щоб менше прибирати?
Дотримання деяких порад може сприяти збереженню порядку в домі. Ось кілька корисних рекомендацій:
- Позбудьтеся зайвих речей. Періодично робіть ревізію своїх речей і позбувайтеся того, чим давно не користуєтеся. Коли в оселі мінімум зайвого, це значно спрощує прибирання, а дім має більш охайний вигляд. Це не обов’язково означає викинути річ: її можна продати або віддати людям, які цього потребують
- Використовуйте системи зберігання. Йдеться про органайзери, ящики, коробки, полиці, комоди та інші системи зберігання. І коли знадобиться щось відшукати, вам не доведеться перевертати догори дном всю шафу.
- Використовуйте ярлики та позначки, які підкажуть, що де лежить. Позначте коробки, ящики і полиці, щоб легко знаходити речі і швидко їх класти на свої місця.
- Регулярно переглядайте та оновлюйте. Періодично переглядайте свої системи зберігання, щоб переконатися, що речі у них вам ще потрібні.
- Прибирайте за собою і привчіть до цього членів своєї сім’ї. Це чудова звичка – після використання одразу класти речі на свої місця.
- Дотримуйтеся правила “один виходить – один заходить”. Кожного разу, коли ви приносите нову річ в дім, одну річ винесіть з дому. Це допоможе уникнути накопичення непотрібних речей.
15 суттєвих помилок у прибиранні, від яких дім стає ще бруднішим
Дотримання цих порад допоможе зробити ваш дім більш організованим і сприятиме збереженню порядку в ньому.
Post Views: 41