Дім Поради

Як правильно зберігати сухофрукти: 5 найкращих порад

Щоб зробити сухофрукти не потрібні будь-які спеціальні інструменти або техніка. Але їх зберігання в домашніх умовах викликає багато питань, адже сушка швидко починає пліснявіти і гнити. Як цього не допустити?

Оскільки сушка реагує на будь-які перепади температури і вологість повітря, бажано створити для неї найбільш відповідні умови. Які?

Правило №1. Вентиляція і сухість сухофруктів

Сушка — продукт, що довго лежить, однак його найнебезпечнішими ворогами є тепло і вологість. Саме тому необхідно піклуватись про наявність сухого і прохолодного місця. Температура повітря не повинна бути вище 10 градусів, оскільки інакше сухофрукти почнуть обростати пліснявою, змінювати свій смак і зовнішній вигляд.

Правило №2. Зберігання

Якщо ви висушили різні фрукти, то краще не змішуйте їх в одній ємності. Кожен продукт має певні показники вологості і смаку, тому змішування всіх продуктів може привести до псування всієї сушки. Краще рішення — роздільне зберігання в різних контейнерах або баночках. Ні в якому разі не зберігайте сушку в поліетиленових пакетах, оскільки недостатня кількість повітря і відсутність вентиляції може стати причиною виникнення конденсату.

Правило №3. Висушування сухофруктів

Якщо ви висушили плоди на дачі, рекомендується ще досушити їх в домашніх умовах. Для цього можна скористатися духовою шафою на низькій температурі. Так ви уникнете не тільки виникнення грибку, але і знищите небезпечні віруси і бактерії.

Правило №4. Шкідники і моль сухофруктів

Як і будь-який інший продукт, сухофрукти також піддаються нападу шкідників. Щоб цього уникнути, рекомендується класти в одну ємність з фруктами висушену м’яту. Її різкий запах буде відганяти комах і вбереже від виникнення цвілі. Також деякі ставлять поруч сіль, яка вбирає зайву вологу.

Правило №5. Регулярна перевірка зберігання сухофруктів

Щоб зберегти сухофрукти, необхідно періодично їх перевіряти на наявність зіпсованих плодів, цвілі і комах. Якщо ж ви виявили шкідників, потрібно покласти продукт в морозильну камеру на кілька хвилин, потім дати відтанути і просушити в духовці. Так ви знищите не тільки комах, а й їх личинки.

Скільки можна зберігати сухофрукти в будинку?

Правильний термін зберігання не перевищує одного року, тому обов’язково ставте мітки про початок процесу зберігання. Звичайно, чим більше сушки, тим складніше за нею встежити, тому краще не запасайтеся занадто великою кількістю продукту. Зберігання сухофруктів в домашніх умовах вимагає вашої участі і уваги.

Джерело

Дата публікації: 09.03.2019 img Поділитися