розсада квітів

Як вибрати здорову розсаду квітів, яка буде довго цвісти

Таку гарну розсаду квітів продають на ринках, хочеться купити все й одразу. Але не спішіть! Ми детально розповімо, як правильно вибирати здорову розсаду, яка буде довго і пишно цвісти.

Очі розбігаються від яскравих килимів чорнобривців, петунії, алісуму, агератуму й багатьох інших рослин, що їх як розсаду пропонують на квіткових ринках… Мерщій усе це хочеться купити! Але не все варто!

Купуємо розсаду квітів: на що звернути увагу

  • Найліпше купувати розсаду квітів із закритою кореневою системою (тобто ті, що виросли й продаються в горщичках чи касетах) – вони найбільш життєздатні.
  • Намагайтеся не купувати зів’ялої розсади. Звичайно, може статися, що рослини просто забули полити й після поливання більшість із них відійде. Але деякі види погано переносять нестачу води, якщо вони й виживуть, то хворітимуть, відставатимуть у рості й погано цвістимуть. Крім того, в’янення може бути пов’язане із хворобами, найчастіше – кореневими гнилями. Такі рослини майже напевне загинуть.
  • Крім хвороб, розсаду квітів нерідко вражають шкідники. Природно, такі рослини гірше розвиватимуться у відкритому ґрунті, а якщо їх висадити на балкон, лоджію чи залишити на певний час у кімнаті, то шкідники швидко переселяться на кімнатні рослини.
  • Тьмяний, білуватий колір листя чи павутинка на ньому свідчать, що рослину вподобав павутинний кліщ.
  • Злегка проведіть рукою по листю: якщо ви побачите дуже дрібних білих “метеликів” (завдовжки всього близько міліметра) – отже, на розсаді паразитує оранжерейна білокрилка.
  • Скупчення на молодих листочках дрібних напівпрозорих комах зеленого, червонуватого чи чорного кольору – колонія тлі. Правда, її не завжди вдається побачити. У деяких квітів, наприклад айстр чи бальзамінів, тлю виявляють у точці росту пагона, про її квартирування можна здогадатися за листками рослин: вони стають ніби м’ятими чи скрученими.
  • Якщо ви помітили на рослинах будь-яких шкідників, від придбання такої розсади ліпше відмовитися. Але коли дуже кортить мати цей вид або сорт, можна спробувати його “вилікувати” за допомогою карантину – розташувати якнайдалі від здорової розсади, кімнатних і садових рослин і двічі-тричі (з інтервалом у 5-7 днів) обробити інсектицидами.

Квіти у контейнерах: як вирощувати і доглядати. Фото

Яку розсаду варто купувати

  1. Не купуйте великих рослин, вони гірше переносять пересаджування. Вибирайте розсаду, яка тільки починає цвісти, з великою кількістю пуп’янків та однією чи кількома квітками.
  2. Вибирайте міцні рослини з сильним стеблом і багатьма боковими паростками (звичайно, якщо таке розгалуження характерне для цього виду). Тонкі стеблинки, ті, які погано цвітуть, найчастіше ламаються під час висаджування чи довго залишаються мало декоративними.
  3. Придбану розсаду бажано якомога швидше висадити в ґрунт, однак якщо цього не можна зробити, поставте горщики чи касети в доволі світле місце (але не під палючі промені сонця). Поливайте рослини помірно, щоб ґрунт був вологим, але не надто сирим, інакше від надлишку вологи рослини можуть загнити.
  4. І наостанку: не поспішайте купувати розсаду надто рано. Для кожного виду є оптимальні строки висаджування у відкритий ґрунт. Не намагайтеся висадити на клумбу наприкінці квітня – на початку травня чорнобривці, целозію, цинію, жоржини, бальзаміни, колеуси та інші теплолюбні види. Якою б теплою не була погода, холоди, ймовірні й на початку червня, можуть знищити ніжні рослини й звести нанівець усі ваші зусилля.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook