Як правильно вибрати матрац для дитини

Малюки проводять у ліжечку більшу частину доби. Саме тому до вибору матраца для дитини потрібно підійти максимально уважно. Ось кілька порад

На початку життєвого шляху у малюків ще недоросла спинка, тому, щоб запобігти появі сколіозу, потрібно подбати про якісну підтримку хребта з перших днів.

Як правильно вибрати дитячий матрац?

Широкий асортимент, пропонований виробниками, ставить перед батьками непросте завдання. Досить часто їх вибір помилково зупиняється на моделі, яка не лише не додає здоров’я дитині,  а навіть шкодить.

Вибираючи дитячий ортопедичний матрац, сконцентруйте увагу на декількох важливих критеріях підбору: вік малюка, розмір спального місця (внутрішній простір ліжечка), матеріали, простота догляду, міцність.

Спочатку потрібно максимально точно виміряти ширину і довжину ліжечка. Навіть кілька зайвих сантиметрів можуть привести до деформації матраца, створити “хвилі” на поверхні і зіпсувати дитині комфорт під час сну. Якщо матрац виявиться розміром меншим, ніж потрібно, то по краях будуть щілини, в які може потрапити ручка або ніжка малюка. Стандартні розміри 60 на 120 см і 70 на 140 см зазвичай підходять для більшості дитячих ліжечок. Найбільш ходові розміри матраців для дітей від 4-х років – 80 на 190 см і 90 на 190 см.

Яка правильна жорсткість дитячого матраца?

Якщо при виборі спального ложе для дорослої людини основним фактором є жорсткість, то щодо дитячого матраца таке питання не стоїть. Від народження до 4 років діткам рекомендується спати на помірно – жорсткій поверхні і цьому є дві причини. До 2-3 років у малюків формується S-подібний вигин хребта,  тому до цього часу бажано уникати м’яких поверхонь. Часто малюки перевертаються на живіт під час сну, обличчям впираючись в матрац. Якщо він буде м’яким, це може утруднити подих.

На занадто жорсткій поверхні малюкові буде не комфортно спати, він буде часто перевертатися, прокидатися і вередувати. Як правило, лікарі ортопеди рекомендують дитячі матраци, в яких є поєднання плити кокосового волокна для жорсткості і прошарку м’якого, комфортного матеріалу, такого, як латекс.

Як вибрати матрац за віком дитини?

Для дітей, які досягли 3-х років, варто вибирати матраци середньої жорсткості, що мають підвищену еластичність. Підійдуть як безпружинні моделі, так і виготовлені на незалежному пружинному блоці “Pocket Spring”.

З 4 років і до 16 років можна використовувати безпружинні і пружинні матраци на блоці незалежних пружин “Pocket Spring” середньої жорсткості або жорсткі.

Якою має бути якість матеріалів?

Одним з найважливіших критеріїв підбору диячого матрацу, є якість матеріалів, з яких він виготовлений. Не бажано купувати такий, в основі якого немає поролону і звичайної вати. Поролон, виготовлений за застарілими технологіями, може вбирати вологу і утримувати її всередині, що надалі приведе до розмноження бактерій та мікроорганізмів. Він також має слабку пружність.

У сучасній промисловості використовується високоякісний пінополіуретан (піна), який є гіппоалергенним, екологічно чистим, дозволений для використання в дитячих матрацах. Вата або ватин згодом скачається в грудки і утворює на поверхні матраца ямки і горбики.

Одними з кращих настилів, що застосовуються, у виробництві ортопедичних матраців для дітей від 0 до 4 років вважаються: натуральний латекс, бавовна, шерсть, льон, натуральне кокосове волокно і повсть. Вони добре вентилюються, є гіпоалергенними, не затримують всередині вологу, екологічні.

Для дітей від 4 до 16 років є матраци з ефектом “Зима-Літо”. Одна сторона у них прошита натуральною бавовною для літнього часу, інша – натуральною вовною.

Для виготовлення чохла на матрац повинні застосовуватися матеріали, що не накопичують статичну електрику. Тканина не повинна бути з синтетичних матеріалів. Бажано, щоб у складі чохла була велика кількість бавовняних волокон і натуральних матеріалів. Виробники, які йдуть в ногу з часом, оснащують матраци для діточок зйомними непромокальними чохлами Sleep Fresh. Їх можна прати у пральній машині в “ощадному” режимі, що дуже зручно і практично.

Щоб уникнути висипань на шкірі, необхідно регулярно провітрювати матрац і кімнату, в якій спить малюк.

Правильно обладнане дитяче спальне місце стане запорукою солодкого сну, чудового настрою і міцного здоров’я вашої дитини!

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook