Як правильно поклеїти шпалери різних видів

Ще років десять тому для оздоблення стін використовували спеціальні панелі з дерева, тканини, штукатурку, полірований камінь та інше. Сьогодні ж перше місце серед найбільш популярних оздоблювальних матеріалів займають шпалери. Ось як їх потрібно клеїти.

Вважається, що перші шпалери з’явилися ще в Стародавньому Китаї. А перше використання цього чудового матеріалу було зафіксовано у Франції.

У той час король Людовік ХІ замовив одному з придворних живописців виготовити кілька десятків паперових сувоїв, з намальованими біблійними мотивами. Пізніше цими сувоями були прикрашені стіни палацу.

Ну а масове використання такого оздоблювального матеріалу почалося приблизно через двісті років після описаних подій в Англії. За останні двісті років шпалери стали найпоширенішим матеріалом.

Сьогодні в будівельних супермаркетах ви можете знайти величезну кількість варіантів для оздоблення стін. За цей час змінився й матеріал, з якого їх виготовляють: паперові вироби тепер рідкість, а їм на зміну прийшли вінілові, скловолокнисті, текстильні та інші види.

Як клеїти шпалери

Перш ніж починати клеїти цей оздоблювальний матеріал, його ще потрібно правильно вибрати. Не радимо вам зупиняти свій вибір на дешевих матеріалах. Економія – це, звичайно, чудово, але поклеїти не зовсім якісний матеріал зможе тільки професіонал. А ми з вами любителі, тому давайте не будемо витрачати зайві гроші.

Не варто також купувати шпалери за чітко вимірюваним метражем. В силу специфіки наклеювання в деяких місцях, можливо, доведеться відрізати невеликі шматки. А потім вам цих сантиметрів і не вистачить. Тому купуйте матеріал з запасом.

Навіть якщо у вас залишиться трохи, то в майбутньому, ви, можливо, захочете їх переклеїти в деяких місцях. Ось тут і знадобляться залишки.

І ще одна порада: спочатку підготуйте стіну, а потім клейте шпалери. Інакше ви будете їх переклеювати приблизно раз на рік. Якщо вам не хочеться повторювати такий подвиг щорічно, то варто заздалегідь вивчити це питання.

Звідки починати клеїти шпалери

Для того щоб правильно наклеїти цей матеріал треба визначитися звідки ж починати його поклейку.

Досвідчені майстри радять робити так:

  • Підійдіть до вікна і відміряйте від нього ширину одного рулону, віднявши попередньо чотири-п’ять сантиметрів;
  • Олівцем проведіть вертикальну лінію;
  • Приступайте до наклеювання першої смуги.

Сам процес наклеювання описаний на кожному рулоні. Зазвичай кожну смужку намазують одним шаром клею, а потім починають приклеювати до стіни. У деяких випадках смужку матеріалу необхідно намазувати двома шарами клею.

А якщо ви вибрали найважчий варіант оздоблювальних матеріалів, то вам також доведеться наносити клеючу основу і на саму стіну. Провівши таку процедуру за всіма правилами, ви уникнете передчасного їх відклеювання. Тобто не доведеться переклеювати шпалери кожен рік, а то і частіше.

Чи можна клеїти шпалери на шпалери

Звичайно, ні! Якщо ви вирішили заощадити сили і час, не обтяжуючи себе відклеюванням старих оздоблювальних матеріалів, то поспішаємо вас засмутити: відклеювати все одно доведеться. Але не сьогодні, а приблизно через півроку.

Причому ви не тільки витратите зайвий час, але й гроші, оскільки відклеювати старі шпалери ви будете разом з новими. А після цього їх доведеться викинути.

Тому не варто хитрувати. Робіть все за правилами і тоді ваш ремонт буде викликати захоплення у всіх знайомих.

Як клеїти шпалери в кутах

Слід відразу сказати, що кути в кімнатах бувають внутрішні і зовнішні. Відповідно і процедура наклеювання для них різна. Почнемо з внутрішнього кута: відріжте смужку матеріалу на три сантиметри ширше, ніж та, яку наклеїли перед цим.

Відрізану смужку варто наклеювати так, щоб зайві два сантиметри йшли зверху попередньої смуги. Особливу увагу варто приділити тому, як ви приклеюєте шпалери в кутку. Для того щоб все добре приклеїлося, візьміть якийсь вузький предмет, підійде навіть ніж.

Але стежте за тим, щоб не порізати матеріал, поверніть ножик тупим краєм і притискайте матеріал, що знаходиться на згині, до стіни.

Зовнішній кут треба клеїти приблизно так само. Більш широку смугу наклеюємо, а потім завертаємо її за кут. Головне – стежте, щоб лінія йшла рівно. Не варто забувати також і про малюнок. Якщо ви купили шпалери з орнаментом, то він повинен сходитися у всіх точках.

Маленькі секрети успішного наклеювання шпалер

Для того щоб вдало наклеїти шпалери в жодному разі не залишайте ні шматочка оздоблювального матеріалу без клею. Інакше потім цей шматочок буде пузиритися. А через деякий час ця смуга відклеїться.

Під час процесу наклеювання не провітрюйте кімнату. Якщо в приміщенні буде трохи душно, то клей буде висихати швидше.

Клеїти варто по напряму від вікна до дверей. Така послідовність допомагає зробити стики менш помітними, що, безсумнівно, прикрасить вашу кімнату.

Також потрібно дати час оздоблювальному матеріалу добре просохнути. Не варто хвилюватися, якщо в процесі роботи у вас утворилися бульбашки. Після висихання їх вже не буде.

Отже, ми з вами розібралися, як правильно клеїти шпалери. Як ви вже зрозуміли, робити це самотужки, не варто. По-перше, вирівняти смужки самостійно буде дуже складно. Так і клей теж повинен хтось тримати. Загалом, робіть все правильно, дотримуйтесь всіх інструкцій, які написані на рулоні і у вас обов’язково все вийде.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook