обрізання винограду

Як правильно обрізати виноград навесні: схеми агронома

Для отримання багатого врожаю винограду важливим є догляд за його лозами. Усі ми знаємо, що здоров’я рослини визначається якістю, урожайністю та смаком плодів. Оскільки це теплолюбна культура, підготовка винограду до весни має вирішальне значення. Щоб виноградна лоза добре росла і давала багатий врожай, їй потрібна правильна обрізка. Без цієї процедури рослина формує занадто багато зав’язей, які вона не зможе забезпечити повноцінним живленням.
Обрізання гілок куща винограду є творчим і надзвичайно важливим процесом. Про тонкощі обрізання винограду розповідає викладачка агрономічних дисциплін Наталія Бабіля.
“Щоб виноградна лоза добре росла і давала багатий врожай, їй потрібна правильна обрізка. Без цієї процедури рослина формує занадто багато зав’язей, які вона не в змозі забезпечити повноцінним живленням. Тому з кожним роком гілки стають все довшими. При цьому розміри ягід зменшуються, а смакові якості погіршуються”, – пояснює фахівчиня.
Обрізання здійснюється з метою укорочення або видалення однорічних пагонів і старих за потреби. Від обрізки залежить щорічний збір врожаю винограду, його якість і кількість. А також науково доведено, що обрізані виноградники можуть чинити опір різним захворюванням і шкідникам, без особливих зусиль переносити холодну пору року.
Весняну обрізку розпочинають, коли стовпчик термометра піднявся до + 5 0С. використовуючи такі інструменти:
  • секатор – для підрізування молодих лоз, товщина яких до 1,5 см,
  • лучкова пила по дереву – для підрізування багаторічної лози до 8 см завтовшки,
  • ножівка – для підрізування товстих пагонів,
  • сучкоріз – різновид секатора, за допомогою якого можливо видалити гілки в найбільш віддалених і важкодоступних місцях.
Перед початком обрізки всі інструменти мають бути добре заточені і продезінфіковані. Для знезараження використовуємо будь-яку рідину, в складі якої є високий вміст спирту.

Схеми обрізання винограду

Схема обрізання винограду 1, 2, 3 року
Схема обрізання винограду 1, 2, 3 року
Схема обрізання винограду
Схема обрізання винограду
Схема обрізання винограду
Схема обрізання винограду
Схема обрізання винограду
Схема обрізання винограду

Навіщо обрізати виноград

  • видалили пошкоджені, хворі і підмерзлі гілки;
  • сформували правильний кущ;
  • підвищили врожай;
  • отримали кращі смакові характеристики;
  • зберегли ознаки сорту.

Обрізання винограду дозволяє підвищити плодючість лози, поліпшити смакові якості ягід і збільшити їх розмір. Обрізка також полегшить збір зрілих грон.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook