Як правильно доглядати за трояндами навесні

Від того, як ви доглянете за своїми трояндами навесні, залежить, як вони будуть цвісти. Тому їх важливо правильно обрізати, обробити від хвороб і шкідників та удобри.

Зняття укриття

Деякі господарі, хвилюючись, що троянда зіпріє, знімають укриття, щойно сходить сніг. Але не варто квапитися це робити! Весняна погода дуже примхлива, і можуть повернутися морози. Тому перед тим, як знімати укриття, слід подивитися довготерміновий прогноз погоди. Зазвичай господарі орієнтуються на бруньки берези: коли вони набрякнуть, тоді й зняти укриття. Краще почати з поступового провітрювання, привідкрити. А потім, коли прийде пора, у похмуру погоду зовсім зняти укриття.

Обробка проти хвороб і шкідників

Першу обробку троянд слід провести одразу після розкриття куща, поки бруньки не пішли у ріст. У цей час треба використовувати засоби проти грибків і шкідників. У цей період куш потрібно обробити фунгіцидом, який містить мідь, наприклад 1%-им розчином мідного купоросу.

Повторити обробку через два тижні. Цього разу комплексним засобом, який містить інсектицид та фунгіцид. Якщо ви використовуєте біозасоби, то пам’ятайте, що вони діють лише за температури вище 15 градусів і їх треба застосовувати регулярно з профілактичною метою (приблизно раз на два тижні).

Обрізання

Навесні обрізають троянди для того, щоб вони згодом пишно зацвіли. Під час обрізання треба видалити всі сухі, слабкі, підмерзлі пагони; надати кущу необхідної форми; вкоротити пагони, щоб стимулювати цвітіння; видалити кореневу поросль. Обрізати кущі час у теплу погоду, коли бруньки вже набрякли, але стебла ще не почали рости. Робити це слід гострим секатором, а потім зрізи обробити садовим варом.

Підживлення

Від того, як ви удобрите навесні троянди, залежить, як вони будуть цвісти. Тому весняне підживлення дуже важливе. Добриво має містити азот, калій, фосфор і магній, але у певній чіткій пропорції. Тому краще використовувати спеціальні готові комплексні добрива для троянд.

Мульчування

Троянди гарно відгукуються на мульчування. Адже правильно підібрана мульча затримує у ґрунті вологу, зупиняє ріст бур’янів і покращує властивості ґрунту. А ще вона може стати чудовим тлом або й навіть декоративним елементом вашого квітника.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook