Як позбутися від осоту на ділянці назавжди

Будь городник може впевнено сказати, що боротьба з бур’янами є однією з найскладніших, тому що вимагає не тільки колосальних витрат часу, але також нервів і фінансових можливостей.

Особливо це стосується найбільш «шкідливих» бур’янів, які пробирають своїм існуванням і присутністю на городі в принципі – осот. Цей представник сімейства айстрових глибоко пускає коріння в землю, за рахунок високого ступеня вегетативного розмноження налагоджує власну кореневу систему і починає тероризувати сусідні рослини. Позбавити від осоту у власному городі, будемо чесні, неможливо. Однак за рахунок правильно обраної тактики ведення господарства і боротьби з бур’янами, можна отримати ефективність у боротьбі з осотом.

Сорняк осот, как избавиться на участке - ТОП 5 лучших препаратов в  интернет-магазине Газоновком

Досить симпатичний зовні квітка: довгасті колючі зубчасті листя і жовтого кольору суцвіттями на верхівці прямого стебла можуть похвалитися вельми потужною кореневою системою, в якій і полягає вся сила осоту. Кореневище проростає вглиб до 1 м, міцно вкоренилася в землі.

Користь і шкода осоту

Давайте спершу розберемося, навіщо нам необхідно позбавлятися від цієї трави? Виходячи з вищеописаного раніше, в осоту існує потужна коренева система, яка вбирає в себе з грунту всі вітаміни, добрива, мінерали у сусідніх рослин. Простіше кажучи, осот виснажує грунт. Отже, всі овочеві культури, які ростуть на ділянці, будуть позбавлені поживних речовин, плоди не зростуть, залишаючись маленькими і хворими. Залишивши осот без уваги, можна розраховувати на його агресивність, за рахунок якої він просто витіснить інші корисні культури. У підсумку, урожай можна не чекати.

Правда, окремі посівні площі спеціально виділяються для посіву осоту. Цілком логічне запитання, навіщо? Насамперед суть осоту криється в його смакових якостях, високо оцінюваних домашньою худобою. Ця рослина застосовується для годівлі великої рогатої худоби. Хоча деякі вважають за краще вживати осот в їжу – литися суміш додається в салати, запіканки, щі. У той же самий час жовті квіти осоту тривалий період стоять у вазі, просто радуючи око.

Досить нелогічно було б не згадати про лікарські властивості цієї рослини. Відвари і настойки з осоту застосовуються проти глистів, використовуються як кровоспинного та антисептичний засіб. Для деяких осот рекомендований для прийому в їжу у випадках з ускладненнями шлунково-кишкових захворювань.

Хімічна обробка ділянки

Отримавши уявлення про те, що таке осот, про його користь і шкоду, можна приступати до найголовнішого – необхідність обробки ділянки його посіву. Більшість дачників задається питанням, яким же чином обробляти грунт проти бур’яну. У разі, коли земля, на якій виростає бур’ян, не пройшла перевірку на облагороджування, то на ній не будуть рости овочеві культури. В даній ситуації просто необхідно піддати грунт хімічній обробці. Ця процедура дуже ефективна, правда, не позбавлена агресивності. Після даної обробки потрібно очікування як мінімум одного сезону, щоб висадити овочеві культури на очищеній ґрунті.

В даний момент можна практично в будь-якому спеціалізованому магазині придбати засоби для хімобробки. Найбільш поширені потужні гербіциди типу «Раундап», «Торнадо», «Арсенал». Хімічна обробка планується заздалегідь на ті дні, коли немає очікуваних опадів. Перед і після обробки не має прогнозуватися випадання опадів у вигляді дощу. В процесі обробки варто подбати про захист рук на основі гумових рукавичок, а в цілях безпеки не підпускати домашніх вихованців мінімум на добу до городу.

Чи можна вивести осот самотужки

У разі, коли осот сусідить з картоплею, морквою, буряком і іншими овочами, його варто вичистити вручну. На жаль, з першого разу зробити це не вийде, проте за рахунок регулярності дій і терпіння можна очистити город від самого настирливого бур’яну. Яким же чином?

  1. Закриваючи сезон восени, як тільки починають виникати заморозки, варто скопати землю і по можливості витягнути всі доступні коріння осоту. Робити це варто з максимальною обережністю – без трясіння трави, щоб не обсипалися насіння. Далі потрібно скласти рослини і знищити в компостній ямі. Ніколи не залишайте коріння, вирвані з землі, на ділянці – їх легкість приживання вражає!
  2. Як тільки скопали землю, не варто кидатися її рихлити і розрівнювати. В даному випадку впали насіння повністю увійдуть в землю і весною проростуть. Коли вони залишаться на поверхні – у них з’явиться шанс замерзнуть від морозу, отже, з’явиться реальний шанс врятувати власний город від широкого числа бур’янів.
  3. Навесні вкрай важливо очистити город вручну, вирвавши всі бур’яни, в той час, коду ті ще молоді і не зміцніли. У разі, коли корінь укріпиться, провести процедуру буде значно складніше.
  4. Позбавлення від осоту неможливо здійснити без періодичної прополювання городу приблизно двічі на місяць. Здійснюючи це регулярно, рослина має ризик виснаження, а, отже, і всі шанси на смерть.
  5. Існує дієвий спосіб захисту свого городу від осотів та інших різновидів бур’янів. Купивши спеціальну агроплівку потрібно застелити нею грунт. Саме дана плівка має спеціальні отвори, які дозволяють рослинам рости. Інші бур’яни, включаючи осот, задихаються без кисню та сонячного світла, а потім гинуть.

Механічна ручна боротьба з бур’янами дозволить отримати позитивний результат у 70-80% випадках. Проводячи роботу регулярно, висока ймовірність повністю позбутися осоту.

Трава осот: огородный, полевой, лечебные и полезные свойства растения,  рецепты народной медицины, противопоказания, фото

Народні засоби позбавлення від осоту

Давайте скористаємося порадами досвідчених городників, які нададуть допомогу в позбавленні від осоту на основі підручних засобів.

  1. Вкрай ефективним засобом проти осоту вважається гас. Їм варто точково обприскувати бур’яни, щоб ті не встигали приносити шкоду всім овочевим культурам. Як правило, це дозволяє усунути небажану культуру з першого разу.
  2. Позбутися від осоту допомагає мульчування. Мульча – це товстий шар тирси або іншого щільного речовини, яка покриває грунт. Зазвичай пробитися крізь мульчу осот не в змозі. Якщо ж він все-таки знайшов дорогу, його потрібно відразу ж прополоти.
  3. Для усунення осоту з ділянки можна вдатися до сидератів.  Боротьба з осотом краще проходить з бобовими, люцерною, кропивою, люпином, житом. Будь-яка з обраних культур садиться в місцях, де поросль максимально активна. Зібравши урожай (скажімо, гороху) вся грунт накривається поліетиленовою плівкою. Таке покривало залишається до весни: можна бути впевненим, що ні один з бур’янів не виживе. Під плівкою трава загниє, при цьому насичуючи грунт добривами.
  4. Вдаючись до думки досвідчених городників, варто зрозуміти, що більшість бур’янів не здатні до  підрізування. Якщо періодично підрізати раз в тиждень осот під самий верх, то він може поступово загинути. Надалі він рости на даній ділянці не зможе. Даний факт дозволяє говорити про ефективність, при вириванні стебла бур’яну. Крім того, періодична підрізування дозволить забезпечити рівний гарний газон.
  5. Може прозвучати дивно, але осот практично не здатний ужитися з пшеницею. Для позбавлення від бур’янів необхідно скопати землю у весняний період, позбутися всіх залишків коренів і вже після цього на ділянці пшеницю. Саме пшениця дозволить максимально швидко впорається з бур’яном.
  6. Впоратися з осотом і його наступною появою можна завдяки аміаку. Здійснити це можна на основі 5-7 флакончиків аміаку, розпорошивши даний розчин у грунт і ростуть бур’янами. Через деякий час можна помітити, що рослина чахне, а після — гине. Аналогічного ефекту можна досягти на основі аміаку нашатирного спирту. Не можна забути надіти рукавички і маску. Необхідно здійснити точкову обробку, щоб отрута не зачіпала родючі культури.

В результаті, варто відзначити, що завдяки правильним заходів боротьби з осотом можна повністю позбавитися від нього. Не кожен садівник любитель здатний власними зусиллями впоратися зі складністю поширення осоту. Однак не потрібно побоюватися рішення про його знищення. Механічним ручним способом процес вийде досить тривалим і затягнутим, однак тільки приклавши зусилля, можна розраховувати на позитивний результат.

Осот: как избавиться на участке, способы борьбы с сорняком

Більшість садівників намагаються власними силами вирішити проблему,  проте без досвіду і знань складно щось протиставити швидким темпам поширення бур’яну.

Ми запропонували певний комплекс заходів, на основі яких можна позбутися осоту і зупинити експансію бур’янів на вашому городі. Тим самим ви отримаєте не тільки чисте поле, але і високі показники врожаю.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook