Здоров'я та краса Сам собі лікар

Як позбутися від бородавки швидко і безпечно

Ми зібрали для вас найефективніші способи як позбутися від бородавки швидко і безболісно.

Кожна людина дбає про свою красу, комфорт і здоров’я. І напевно в житті більшості з’являлася проблема: як вивести бородавки. Насправді, гострої необхідності немає, адже це доброякісний виріст, який перероджується в пухлини з мізерним відсотком ймовірності.

Але видаляти їх люди не перестають, а пов’язано це з бажанням бути привабливими і не чіплятися набридливим новоутворенням за все, що є навколо. Особливо неприємно буває, коли бородавка після пошкодження запалюється і доставляє масу дискомфорту.

Звідки беруться бородавки

В першу чергу, перед тим, як видаляти бородавки, варто розібратися, що це таке і яка причина виникнення. В ході десятирічних досліджень і пошуків того, від чого з’являються бородавки, дерматологи і вірусологи дійшли висновку, що бородавка — ніщо інше, як наслідок зараження людини вірусом папіломи людини.

Цей вірус існує в більш, ніж 150 видах, які поділяються за зоні ураження. Наприклад, від ВПЛ-1 постраждає шкіра стоп і підошви, а від 6 і 11 підвидів буде страждати шкіра промежини (геніталії і область навколо ануса). Сам по собі вірус папіломи людини залишається в організмі назавжди, проте його можна утримувати в неактивному стані, застосовуючи спеціальне лікування.

Зараження вірусом папіломи людини може відбуватися як при незахищеному статевому акті, так і при банальному зіткненні здорової шкіри із зараженою. Також ВПЛ легко передається при поцілунку або використанні медичних інструментів без належної стерилізації, а в окремих випадках навіть контактно-побутовим шляхом, але це відбувається вкрай рідко.

Бородавки можуть з’являтися в таких випадках:

  • Ваша шкіра пошкоджена або піддалася мацерації (размоканню);
  • Ви страждаєте від дерматологічних захворювань;
  • Ваш імунітет слабкий через простудне або аутоімунне захворювання.

Методи боротьби

Як бачите, нервові трудові будні можуть легко спровокувати появу бородавок. Саме тому кращий засіб від бородавок — турбота про нервову систему і, звичайно, про свій імунітет. Але є і хороша новина: завдяки безперервному розвитку технологій і медицини на сьогодні існує безліч способів видалити таке утворення, як бородавка, швидко і безболісно.

Найбільш старим і поширеним є метод кріодеструкції. Ця процедура полягає у впливі на бородавку рідким азотом, що призводить до заморожування новоутворення. “Випалювання” за допомогою рідкого азоту проходить швидко (10-30 секунд) і практично безболісно. Через приблизно 1-2 години на місці ущільненої і побілілий після деструкції бородавки утворюється пухирець, після чого на 5-7 добу утворюється струп, який відвалиться приблизно через 14 днів.

Ще один, більш сучасний метод — видалення бородавки за допомогою електричного струму (електрокоагуляція). Його застосовують коли необхідно провести подальший аналіз тканин для виключення онкології. Сама процедура проходить з місцевим знеболенням шляхом ін’єкції анестетика, після чого бородавка “зрізається” лікарем за допомогою тонкого дроту, через яку пропускають високочастотне електрику.

Лазерна коагуляція вважається одним з найсучасніших методів, суть якого полягає в пошаровому видаленні бородавку за допомогою лазерного променя. Після процедури бородавку замінює западина, яка згладиться приблизно через 2-5 тижнів. Процедура хвороблива, тому перед проведенням необхідно провести місцеву анестезію. Також лікаря варто бути уважним під час налаштування апарату, за допомогою якого проводиться процедура, оскільки при неправильно заданих параметрах пацієнт легко може отримати опік, ніж ситуація лише погіршиться.

Існує також радіохвильове виведення бородавки. В ході такої процедури бородавку січуть радіохвильовим ножем, що випромінюють високочастотні хвилі. Єдиний мінус — велика кількість протипоказань до проведення процедури.

Нарешті, самий крайній випадок — хірургічне видалення. Цей метод застосовують тоді, коли бородавка досягає величезних розмірів, представлена кількома злилися бородавками або ж якщо новоутворення було пошкоджено і запалилося. Процедура проходить з місцевим знеболенням і після неї залишиться рубець.

Терапія

І оскільки бородавки найчастіше виникають при активації папіломовірусу людини внаслідок стресу або порушення роботи імунної системи, будь-яка процедура по видаленню бородавок супроводжується терапією. Це може бути курс заспокійливих або імуномодулюючих препаратів в залежності від причини появи.

Найголовніше — пам’ятайте: народна медицина проти бородавок безсила, а єдине, що вона може — це нашкодити, заподіявши алергічну реакцію або запалення, так що краще відмовитися від затії “викочування” і “вив’язування” на місяць в комплексі з урино- і фітотерапією.

Бородавки — це зовсім не страшно, але іноді вони можуть здорово насолити своїм появою, доставляючи дискомфорт і порушуючи естетику людського тіла. Однак це не біда і впоратися з новоутворенням можна, якщо звернутися до лікаря відразу ж.

Дата публікації: 18.08.2021 img Поділитися