1. Лід
Вірний спосіб зменшити розмір і колір синяка — прикласти відразу після травми пакет із льодом. Холод викликає звуження кровоносних судин і зменшує кількість крові, яка потрапляє під шкіру. Крижану терапію слід застосовувати періодично протягом дня. Пакет на шкірі можна тримати не довше двадцяти хвилин.
2. Пов’язка
Щоб обмежити кровотік, оберніть пошкоджену частину тіла компресійної пов’язкою. Якщо у вас немає пов’язки, спробуйте злегка натиснути на шкіру протягом декількох хвилин після травми. Стиснення не тільки зменшить синці, але і полегшить біль та набряк.
3. Сонячне світло
Ультрафіолетові промені сонячного світла руйнують білірубін — пігмент у крові, який викликає жовтий колір синців. Досить 15-20 хвилин на день, і після декількох процедур ви побачите помітну різницю.
4. Арніка
Арніка – це корисна лікарська трава, яка має бути у кожній аптечці. Вона діє як протизапальний засіб і антикоагулянт. Для синців краще використовувати гель або мазь із арніки. Вона швидко вбирається у шкіру та виявляє знеболювальні властивості.
5. Вітамін K
Вітамін К необхідний для здорової шкіри, кісток і крові. Він міститься в таких продуктах, як листова зелень, хрестоцвіті овочі та ферментована соя. Але коли потрібно позбутися від синців, потрібна більш сильна концентрація.
Дослідження показують, що місцеве застосування вітаміну К після косметичних процедур зменшує синці. Обережно втирайте вітамін K у пошкоджене місце 2-3 рази на день.
6. Алое вера
Рослину алое цінують протягом століть за її цілющі властивості. Вона не тільки полегшує біль і набряк, але й зменшує ризик появи синців. Одразу після травми нанесіть одну чайну ложку гелю алое вера на синяк і акуратно втирайте у шкіру. Повторюйте декілька разів на день. Якщо ви купуєте готовий гель алое, переконайтеся, що він не містить зайвих домішок.
7. Кайенский перець
За деякими даними, кайенский перець використовувався в медицині Китаю протягом століть як засіб від синців. Ця гостра пряність містить капсаїцин — природне знеболювальне.
Щоб використовувати кайенский перець від болю і синців, просто змішайте одну частину спеції із п’ятьма частинами кокосової або рослинної олії. Нагрівайте пасту, поки масло не розплавиться, ретельно перемішайте і дайте охолонути. Наносити на синці можна декілька разів на день. Зверніть увагу, що капсаїцин може забарвлювати бліду шкіру, хоча цей побічний ефект є лише тимчасовим.
8. Кверцетин
Кверцетин — це протизапальний і антиоксидантний флавоноїд, який отримують із фруктів і овочів, таких як чорниця, журавлина, каперси та червона цибуля. Можна купити гелі та мазі, що містять кверцетин, які допоможуть зменшити синці.
9. Живокіст
Рослина живокіст є популярним засобом лікування різних подразнень шкіри та запальних захворювань. Дослідження показали, що завдяки використанню мазі живокосту у пацієнтів із травмами колінного суглоба, розтягами та синцями значно зменшувалися болі та набряки.
Мазь радять наносити на синці кожні 3-4 години.
10. Ефірні олії
Багато ефірних олій зменшує біль, набряк і ризик появи синців. Не забувайте, що при місцевому застосуванні необхідно змішувати ефірні олії із відповідною олією-основою. Ось деякі з найкращих ефірних олій:
- олія ладану;
- олія розмарину;
- олія лаванди;
- олія кипариса;
- олія герані;
- олія лимонної трави (лемонграс).
Як застосовувати олії
Більшість ефірних олій можна використовувати різними способами:
- зробіть заспокійливий компрес. Додайте декілька крапель ефірної олії, змішаної зі столовою ложкою обраної олії-основи, на тканинну серветку та прикладіть на синяк. Повторюйте кожні чотири години або у міру необхідності;
- масаж: змішайте шість крапель ефірної олії з однією столовою ложкою олії-основи. Нанесіть на синяк і втирайте у шкіру. Повторюйте три рази на день;
- додайте ефірні олії до інших засобів. Щоб підсилити цілющу силу деяких мазей та гелів, наприклад тих, що містять вітамін К або арніку, додайте в них пару крапель ефірної олії.
Хоча більшість синців є нормальною реакцією на травму, деякі їхні види вказують на проблеми зі здоров’ям, несприятливу реакцію на ліки або нестачу поживних речовин, наприклад вітаміну С. Якщо у вас часто або безпричинно виникають синці, які повільно гояться або з’являються раптово після початку прийому нових ліків, негайно зверніться до лікаря.