Як підготувати клумбу і вазони до зими. Зробіть це обов’язково!

Подекуди уже пройшли перші осінні заморозки. А ви вже встигли підготувати до зимування квіти на клумбі і вазони на підвіконні? 

Передусім викопайте бульби й цибулини рослин, що не зимують у відкритому ґрунті, – жоржин, гладіолусів, канн.

Просушіть їх удома впродовж трьох тижнів. У цибулинок гладіолусів відламайте стебла і в сітках винесіть на зимівлю до підвалу з доброю вентиляцією й t +2–4 оС. Канни, жоржини і бегонії зберігайте у ємності з піском, торфом чи тирсою при t +8–10 оС.

У рослин, що зимують (півонії, флокси, аквілегії, рудбекії), зріжте старі стебла, але ті, які мають ще достатньо листя, наприклад, півонії, використайте для утеплення цибулинних – лілій, лілійників, тюльпанів, нарцисів. Та й інші багатолітники комфортніше почуватимуться під шаром сухого листя.

Зараз найсприятливіший час для вкривання троянд (t +1–5 оС). Надійним захистом від морозного вітру й вологи для кущів троянди стане обсипання землею (найдешевший спосіб), висота шару – не менш як 30 см.

Також можна вкрити їх торфом, тирсою, соломою або сухим листям, а зверху покласти ялинові чи соснові гілки – для затримання снігу.

В’юнкі троянди без укриття витримують мороз до -15 оС, та якщо не хочете випробовувати їх на міцність – зніміть пагони з опор, по змозі скрутіть і вкладіть на невеликий пагорбок землі, щоби крона куща вивищувалася над ґрунтом (саме на верхівках скелетних пагонів маємо бруньки, які розквітнуть наступного року). Пагони накрийте хвойними гілками, зверху – мішковиною або хоча б цупким папером.

Хризантеми, що якраз відцвітають, не зрізайте: вкриті інеєм, вони ще довго милуватимуть око й затримуватимуть на вашій клумбі сніг – найкращий утеплювач.

Відправте на заслужений зимовий відпочинок і городній інвентар. Почистіть лопати й сапки металевою щіткою, леза садового ножа і ножиць звільніть від іржі й смоли, протріть машинною оливою. З лійок, баків і шлангів злийте воду, занесіть їх у приміщення.

Зазирнімо на підвіконня, де на нас чекають кімнатні рослини. Їм тепер не позаздриш: освітлення бракує, від батарей струменить пересушене повітря. Тому головне правило догляду восени-взимку таке: якщо не можете забезпечити рослинам належного освітлення, ліпше заберіть їх з тепла. В теплій кімнаті у рослин формуються тоненькі й бліді пагінці, які їх виснажують.

Пеларгонії, фуксії, фікуси, пальми й навіть цитрусові чудово перезимують на заскленій лоджії з t +10–15 оС. Там добре почуватиметься і цикламен, азалія, різдвяник (шлюмбергера), камелія, у яких саме закладаються квіткові бруньки. Головне – не перезволожувати ґрунт, а під горщики підкласти поролон, пінопласт чи фанеру. Але це правило не стосується інших теплолюбних, наприклад, глоксинії чи узамбарської фіалки, що в теплих кімнатах почуваються дуже комфортно.

 

Якщо всі ваші квіти змушені зимувати на підвіконнях, намагайтеся, щоби віконне скло було якомога чистіше, аби пропускало максимум світла. Повітря навколо рослин зволожуйте – обприскуйте або поставте на підвіконня широкі мисочки з водою, частіше протирайте листя й оглядайте його, бо в сухому повітрі швидко розмножуються шкідники.

Поливайте рослинки помірно, до води для поливання добрив не додавайте аж до березня: не треба їх стимулювати до активного росту за несприятливих умов. Провітрюйте кімнату обережно, бо рослини через протяги можуть захворіти.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook