Здоров'я та краса Краса

Як не «проколотися» на пірсингу: за і проти

Відверто про те, хто, де і навіщо робить пірсинг, як довго він загоюється і кому пірсинг не можна робити у жодному разі, розказує майстер.

Про пірсинг туркотіли мені всі подружки, у яких хіба коліна та лікті були без кілечок та сережок. Однокашниця Лідка підрахувала, що носить на собі двісті грамів цього добра. Я не встояла й також записалася на прийом до майстра.

…І ШІСТЬ ДІРОК НА ПЛЕЧІ

Вікторія Діденко-Кусенюк «у пірсингу» вже багато років. За освітою вона медик, тож заспокоює мене, клієнтку, так:

– У цій справі головне – стерильність, хоча процедура більш косметична, ніж медична.

Її клієнти здебільшого студенти. Хоча приходять і жінки бальзаківського віку. Найменшенька пані була 4-місячною: батьки якогось дива вирішили проколоти їй вушка.

Найстарша – 55-річна поважна пані, яка захотіла зробити пірсинг пупка. «Не повіриш, вона вже мала по чотири кульчики у вусі та в носі», – усміхається майстер.

Щодо забаганок клієнтів, то чоловіки частіше роблять пірсинг вух і брів, жінки – вух, носа і пупка. Пірсинг інтимних органів поки все ще екзотика (така послуга анонімна).

Найоригінальнішою клієнткою салону була молода жінка, яка воліла мати на плечі шість зиґзаґоподібних сережок, через які навхрест протягнути срібний ланцюжок…

– Така штукенція, певне, болить і довго гоїться?

– Усе залежить від місця проколів. Так, пірсинг пупка заживає від двох до шести місяців; язика – 7–14 днів; брови, носа, вуха – близько 10 днів. Інтимний пірсинг загоюється швидко – 7–20 днів. Та хай що ти вибереш, перші два тижні мусиш не відвідувати сауну, басейн, не купатися у природних водоймах, надто у морі – солона вода перешкоджає загоєнню.

А якщо неуважно доглядатимеш за проколеним місцем, то інфекцію чи зараження крові тобі гарантовано. І ще – не треба використовувати для протирання препарати, що їх не рекомендував майстер.

ЯК ЗА МАЛОЮ ДИТИНОЮ

Прилаштувати шмат металу на тілі – то лише півсправи. Мороки з стороннім предметом і так не бракуватиме. Ось, наприклад, таке: до повного загоєння ранки виймати прикрасу не варто – це може призвести до інфікування. А щоб запобігти засиханню, потрібно періодично пересувати прикрасу в каналі, що формується, протягом першого тижня.

Після проколювання соска або пупка на ніч треба надягати чисту бавовняну футболку або майку. А коли прокололи «там», то з хлопцем (чоловіком) у ліжко – зась, аж до повного загоєння.

Якщо ж пірсинг у тебе в роті чи на губах, то не рекомендується курити і вживати алкоголь. Це може подразнювати ранку. Ба більше – щоразу після їжі або пиття треба полоскати рот дезинфікувальним розчином.

– У разі ускладнень – почервоніння, припухлості, свербіння – хутко звертайтеся до дерматолога. Не робіть пірсинг самі. Якщо ж зважилися на цю процедуру, то неодмінно йдіть у салони, які мають відповідне устаткування. Як і будь-яке хірургічне втручання, сама процедура може виявитися небезпечною, коли за справу беруться непрофесіонали.


Слівце «пірсинг» прийшло до нас порівняно нещодавно, хоча ще давні єгиптяни проколювали тіло, аби закріпити на ньому всілякі прикраси. А індіанці чіпляли сережки на груди й геніталії, позначаючи приналежність до певного клану, роду чи племені. У моряків царської Росії проколена мочка вуха означала, що моряк перетнув екватор. В СРСР тривалий час за пірсингом розпізнаваи в’язнів, рокерів-панків, байкерів та гомосексуалістів. Відтак часто наш люд асоціює сережку у вусі, пупку й нижче зі збоченнями.


ПІРСИНГ ТОБІ НЕ СВІТИТЬ, ЯКЩО МАЄШ:
– підвищену температуру;
– загострення якого-небудь хронічного захворювання;
– погане згортання крові;
– алергію на знеболювальні препарати та метали.

Жінкам не варто робити пірсинг під час менструацій або вагітності.

Для пірсингу рекомендують прикраси, виготовлені з хірургічної сталі, титану і золота, причому золоті прикраси вставляють у свіжий прокол лише якщо нема індивідуальної нестерпності до золота.


НАВІЩО ЇМ МЕТАЛ У ПУПІ?

Чому люди прикрашають тіло у такий оригінальний спосіб, розповіла психолог Оксана Дячук:

– Пірсинг у підлітковому віці – то насамперед бажання привернути до себе увагу, виділитися з натовпу. Якщо пірсинг замовляє людина вже зрілого віку – це продиктовано бажанням стати молодшою, привабливішою.

Одним із мотивів є також те, що певний вид пірсингу символізує належність до певної групи людей. Пірсинг усе-таки досить болюча процедура, тому для декого це випробування на міцність.


ЩО БІБЛІЯ КАЖЕ ПРО ТАТУ Й ПІРСИНГ?

Біблія не забороняє татуювання або пірсинг, але також не дає жодної підстави вірити, нібито Бог хоче, щоб ми робили татуювання чи пірсинг.

Інша річ – поняття скромності. Біблія радить одягатися скромно (1 Тимофія 2:9). Наприклад, стриманість в одязі – це покриття ним усього, що має бути покрите. Люди одягаються скромно, щоб не привертати до себе зайвої уваги. Татуювання та пірсинг однозначно привертають увагу. У цьому сенсі вони не відповідають вимогам щодо скромності.

 

Дата публікації: 10.07.2018 img Поділитися