Як і коли пересаджувати хризантеми з горщика у квітник

Як і коли пересаджувати хризантеми з горщика у квітник, щоб вона радувала пишним цвітінням багато років?

Восени ринки і квіткові магазини ваблять хризантемами. Їх продають у горщиках, можна купити від маленьких букетиків до величезних квіткових куль. Такі квіти на відміну від зрізаних будуть довго радувати цвітінням!

Але і цього нам замало. Кожна господиня хоче подовжити задоволення і зберегти цю красу, переселити хризантеми з горщика на квітник, аби вони тішили не один сезон, а радували пишним цвітінням щороку.

Коли пересаджувати хризантему у квітник

Зверніть увагу: для вирощування в відкритому ґрунті підходять лише морозостійкі сорти, найкраще якщо вони будуть районовані. Тому купуючи хризантему, зверніть увагу на її сорт та дізнайтеся умови вирощування.

Найчастіше хризантеми продають у горщиках восени під час цвітіння. Принісши такий горщик додому не варто поспішати одразу висаджувати рослину. Річ у тому, що вона віддала усі свої сили на цвітіння і може просто не вкоренитися і загинути. Найкраще пересаджувати хризантеми з горщика у квітник навесні, коли мине загроза приморозків.

Якщо ж чекати до весни немає можливості, хризантему можна висадити і восени. Осіння посадка мало відрізняється від весняної. Тільки потрібно бути готовим, що рослини приживаються гірше. Висаджувати хризантеми потрібно не пізніше, ніж наприкінці вересня або на початку жовтня.

Куди посадити хризантему

Ідеальним місцем для вирощування стане сонячна ділянка, яка освітлюється протягом усього дня, з помірно вологим, але без застою води ґрунтом, без протягів. У тіні (навіть нетривалій) садити не можна: стебла будуть витягуватися, квіти дрібніти. Грунт повинен бути пухким, родючим. Для підвищення родючості в ямки для посадки варто додати торф. При перекопуванні на кожен м кв. варто додати 30 г сечовини, 100 г суперфосфату, 20 г перегною і 100 г сульфату калію.

Під час висаджування дотримуйтеся таких порад: зробіть лунку завглибшки 35-40 см, на дно насипте піску, розправте коріння, рослину не заглиблюйте, відстань між кущами повинна бути 40 см, біля кожної хризантеми поставте опору (підв’яжіть до кілочка), рясно полийте. Обов’язково без жалю обріжте квіти над брунькою, щоб залишилися пеньки завдовжки 5 см. Щоб хризантема швидше вкоренилася, накрийте її агроволокном.

Як зберегти хризантему у горщику до весни

За холодні місяці рослина має відпочити і підготуватися до наступного цвітіння. Є кілька способів, як її зберегти до весни.

Горщик можна поставити у прохолодне і освітлене приміщення, наприклад, утеплену лоджію, балкон, веранду або навіть під’їзд.  Там повинно бути +3- 8 ОС тепла. Поливати 1 раз на 30 днів, коли верхній шар ґрунту підсохне на 3 см.

Якщо підходящого приміщення немає, то можна горщик з хризантемою залишити в кімнаті, поставивши на добре освітлене і найхолодніше підвіконня. Надто сильно не обрізати, видалити тільки сухі гілки та листя, відцвілі квіти. Поливати приблизно раз на місяць.

Чудово зберігаються хризантеми у підвалі. Попередньо їх слід обрізати, видалити всі висохлі, підгнилі або поламані пагони, а також сухі квіти. Заздалегідь полити (ґрунт повинен бути сирий, але не залитий). Гілочки повинні бути вкорочені на 10-15 см.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook