Вазони Садиба

Як допомогти орхідеї пустити коріння

У цій статті ми детально поговоримо про чудовий спосіб, який допоможе орхідеї відростити сильне коріння і знову порадувати вас чарівними квітами!

Любителі орхідей прекрасно розуміють, що його ця рослина дуже примхлива. Невелике відхилення від норми або зараження може призвести до загибелі орхідеї.

Обрізка хворих коренів

Спочатку орхідею необхідно звільнити від старого вазона і кори дерева. Перевірте наявність грибкових захворювань, мертвих коренів. Відрізати хворі коріння від здорових, ретельно промити і обприскати з пульверизатора лікувальним розчином перекису водню (1 ст. ложку змішати з водою і розпорошити зі спеціального балона). Залишити сохнути на ніч в порожній ємності.

Замочування у розчині

Другий крок до утворення коренів орхідеї — замочування в спеціальному розчині. Додайте 2 л теплої води в простору ємність, де орхідея поміститься разом з корінням (в воді можуть знаходитися тільки корінці). Потім в розчин потрібно додати дубильні речовини (дріжджовий рослинний матеріал). Найпростіше це зробити за допомогою звичайного чайного пакетика (чорний чай без добавок).

Просто потримайте деякий час, щоб вода трохи потемніла. Додайте всього 5 крапель лимонного соку і 10 крапель натурального стимулятора росту в ту ж воду. За цей час вода вже повинна бути кімнатної температури — для орхідей найзручніше. Опустіть висушені коріння орхідеї в воду на ніч і залиште рівно на годину.

Після закінчення цього часу знову дайте орхідеї висохнути за ніч. Злегка накрийте зверху пакетом або целофаном.

Сприятливе середовище

Нарешті, останній, третій крок — створити сприятливе середовище для вкорінення. Для цього вам знадобиться димохідний мох, попередньо замочений і вичавлений від зайвої вологи, і містка сумка на блискавці. Орхідеї перекладіть в пакети на блискавці.

Насипте вологий мох в два горщика (або в один, якщо він великий) і помістіть орхідеї. Беріть рукавички! Тепер закрийте мішок майже повністю, але залиште маленький отвір. Надуйте мішок, створивши природне середовище для стимуляції коренів.

Тримайте орхідею в теплому, яскравому місці, захищеному від прямих сонячних променів протягом тижня. Весь тиждень більше нічого робити не потрібно.

Якщо за цей час орхідея не випустили досить коренів, повторіть процедуру, замочивши в розчині, просушити і помістивши в герметичний пакет ще 1-2 рази, поки орхідея не пустить коріння. Працює в 100% випадків!

Дата публікації: 11.08.2021 img Поділитися