Ягідні вина на виноградному листі. Даю перевірений часом рецепт

Хочете приготувати добре вино, але раніше цього не робили? Тоді вам потрібен перевірений рецепт, в якому все детально розписано. Так от цей рецепт - саме такий: від господині, перевірений роками! Сусло для цього вина готується з ягід і виноградного листя.

Ягідні вина на виноградному листі

Ягоди можна брати будь-які (вишні, малину, абрикоси, персики, ожину, полуницю, аличу), виноградне листя (молоде, пасинки), 1 жменя немитих родзинок, 1 жменя цукру.

Ягоди пересипати цукром і поставити в погріб, щоб пустили сік. Виноградне листя (молоде, пасинки) нарізати досить крупно, скласти у 12-літрове відро по “марусин поясок” і залити гарячою водою (50-60 ОС). Туди ж додати жменю немитих родзинок і жменю цукру. Накинути органзу чи капронову хустку і тісно обв’язати резинкою. Поставити в тепле і темне місце на 3-4 дні. Кожного вечора перемішувати. Це виноградне сусло.

Коли на поверхні з’являться бульбашки, значить, дріжджі активувалися. Злити, проціджуючи, рідину в ємність. Відро сполоснули від залишків листя. І через друшляк, застелений органзою, перецідити сік з ягід, віджати весь. Жмих можна десь в випічку застосувати. До того соку додати виноградне сусло, розводячи і пробуючи. Має бути на смак, як добре концентрований компот – і кислувате, і солодке. На цьому етапі можна частину відлити у банку і прикрити звичайною кришкою. На день залишити у хаті, а далі поставити в холодильник – буде чудовий квас!

Або робити вино: всю рідину злити в бутель і поставити водяний затвор. Бутель поставити в темне і тепле місце. Зауважте: не доливати до горла 15 см, щоб не вилилася піна! Якщо темного місця немає, можна загорнути бутель у сміттєвий чорний пакет.

Коли піна осяде, але ще не припиниться бродіння, можна спробувати. Якщо кисле – додайте цукру. Бо отримаєте в результаті “сухар”. І ставте доброджувати до повного припинення діяльності дріжджів і освітлення виноматеріалу. Зливати вино, коли воно буде прозорим! А буде це при температурі бродіння 24 ОС десь через 1,5 місяця.

Зливати у ємність. Бутель вимити від осаду і знову налити в нього вино. Знову поставите водяний затвор, навіть якщо не бродить! Будуть відходити спиртові яскраво виражені пари. Вино має знову дати осад десь через 2-4 місяці. Тримати цей час у прохолоді (14-16 ОС). Знову злити з осаду. Тепер можна вживати. Вживати можна і молоде вино, додавши трішки спирту (але небагато).

  • Смачне виходить за цим рецептом вино з вишень, малини, абрикос, персиків, ожини, полуниці.
  • Можна в сусло додавати і яблучний сік без м’якоті.
  • Добре насичує смак ожинового вина чи з аличі.
  • Можна з ягодами класти пелюстки троянд – дуже підкреслює смак полуничного вина.

Рецепт Нінель Влас

Спробуйте також приготувати:

Вино із терну – дуже смачне і корисне! Готую його за давнім рецептом

Вино з варення. Мій фірмовий рецепт!

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook