Ягідні кущики краще підживлювати рідким добривом. Підживлюють їх або після поливання, або після дощу. Довкола кущів смородини, аґрусу чи малини (у межах крони) потрібно викопати канавку завглибшки 10 – 15 см для добрив. Ліпше використовувати слабкий розчин (1:10) органічних добрив (коров’як, курячий послід).
Ефективні також обприскування розчинами мінеральних солей. Для цього можна використовувати 0,5% розчин нітрофоски. За такого догляду зменшиться інтенсивність розвитку плям на листках кущів і збільшиться їхня врожайність. Дворазовий обробіток рослин (на початку цвітіння і під час росту зав’язі) 0,01 – 0,02% (1 – 2 г на 10 л води) розчином сірчанокислого цинку може збільшити врожай полуниці на 15-20 відсотків.
У спеку на ґрунті утворюється кірка. Зруйнувавши її, збережете запаси вологи і забезпечите нагромадження живильних речовин у ґрунті. Ворушити ґрунт потрібно і в міжряддях, і в рядках, знищуючи при цьому бур’яни.
Щоб ягоди полуниці не забруднювалися землею, за один – два тижні до того моменту, як дозріє врожай, під рядки підсипають тирсу, солому чи якийсь інший матеріал.
У цей період на полуниці починають утворюватися вуса. Якщо вам не треба посадкового матеріалу, то виріжіть їх (але не обривайте!). Якщо ж вуса потрібні для осінньої посадки, їх зберігають повністю, спрямовуючи в попередньо розпушене міжряддя.
На ділянці малини регулярно видаляють паростки, що хутко розростаються. Найтовстіші пагони біля основи куща залишають, інші вирізають біля самісінької поверхні ґрунту.