Вибрати, що пити – справа не проста

Малесеньким дітям не можна давати воду, оброблену сріблом. Потрапляючи до кишківника, вона знищує мікроорганізми.

Навіть у виборі такої простої речі, як вода та безалкогольні напої, є чимало нюансів.

Провідний науковий співробітник відділу експертизи харчових продуктів Інституту екогігієни і токсикології Валентина КУЛЬЧИЦЬКА не рекомендує давати газовану воду дітям до 3 років. Краще напоїти маля негазованою бутильованою водою або просто кип’яченою.

Для найменшеньких є і спеціальна вода, яка продається у пляшках. Термін зберігання такого напою після відкриття тари – не більше доби. Після цього дитячу воду можна використовувати для приготування страв.

До речі, малесеньким дітям не можна давати воду, оброблену сріблом. Потрапляючи до кишківника, вона знищує мікроорганізми. І разом зі шкідливими гинуть корисні, сапрофітні, бактерії.

Дорослим теж варто обережно вживати газовану воду. Вона подразнює стінки шлунка і кишківника. Може додати неприємностей хворим на виразку, гастрити, коліти, гепатити, панкреатити тощо. Навіть мінеральні лікувальні води такі люди мають пити тільки після того, як вийде газ.

Просто так, щодня можна вживати питні води або мінеральні природні столові. Лікувальні столові та мінеральні природні лікувальні води варто пити тільки за призначенням лікаря!

Окрема мова – про лимонади, тобто солодкі газовані напої. За радянських часів для їх виготовлення використовували натуральні емульсії та екстракти. Зараз – концентрати ароматів, смако-ароматичні композиції.

У солодких напоях є також цукор або підсолоджувач. Такі лимонади лікарі не рекомендують давати дітям до 7 років!

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook