Сік зі свіжої капусти зазвичай призначають при хронічних гастритах, особливо зі зниженою кислотністю, при виразковій хворобі шлунку і дванадцятипалої кишки, захворюваннях печінки і селезінки, а також ожирінні. Приймати його слід по 1-2 скл. два-три рази на день за годину до їди в теплому вигляді.
При вживанні цього соку дивно швидко піддається лікуванню виразка дванадцятипалої кишки. Єдиний мінус – часте утворення газів. Із таким самим успіхом можна використовувати морквяний сік, який до того ж і смачніший.
Сік із капусти володіє прекрасною очисною дією і допомагає зменшити вагу завдяки вмісту тартронової кислоти. Утворення газів у кишківнику, незважаючи на незручності, явище позитивне, оскільки пояснюється тим, що сік капусти розкладає продукти гниття, що накопичилися у кишківнику. Клізми допоможуть видаленню як газів, так і продуктів гниття.
Велика кількість газів – це наслідок ненормального токсичного стану кишківника. У цьому випадку рекомендується перед тим, як пити сік, очистити кишківник, випиваючи щодня морквяний сік або суміш соків моркви і шпинату протягом двох чи трьох тижнів із щоденним очищенням клізмою. Помічено, що якщо кишківник у змозі засвоїти капустяний сік, то він діє як ідеальний очисний засіб, особливо при ожирінні.
Суміш соків моркви та капусти утворює прекрасне джерело вітаміну С як засіб очищення, особливо при інфекції ясен, викликає пародонтоз. Сік капусти дуже ефективний, якщо застосовується при пухлинах і запорах. Оскільки закрепи є причиною висипу на обличчі, то він зникає при вживанні цього соку.
А ось додавання солі до капустяного соку не тільки знищує його цінність, а й шкідливо для організму.