Від кашлю – тільки подорожник

Кілька років тому мала важкий бронхіт. Чим тільки не лікувалась, але нічого не допомагало. Кашель був жахливий. Подруга порадила пити подорожник і це мене врятувало...

Лист подорожника використовується як відхаркувальний, обволікаючий та пом’якшувальний засіб при захворюваннях верхніх дихальних шляхів, що супроводжуються запаленням слизової оболонки, при виснажливому кашлі, коли мокрота в’язка, важко відходить. Для цього слід залити подорожник окропом. Варити, накривши кришкою, півгодини, використовуючи парову баню. Процідити. Цього вистачить на три порції; пити до їди. Це полегшить дихання, припинить першіння в горлі й сприятиме швидкому відходженню мокроти.

Листя подорожника є протизапальним, антисептичним та кровоспинним засобом. Воно регулює та нормалізує секрецію шлунку, дає спазмолітичний ефект. Є гарним обволікаючим, пом’якшувальним та відхаркувальним засобом. Має заспокійливу дію, тамує біль.

Подорожник виявляє протигнильні властивості: пригнічує ріст гемолітичного стрептокока, патогенного стафілокока, синьогнійної палички. Виявлена здатність подорожника зменшувати поширеність атероматозу аорти, знижувати рівень холестерину.

Корисні властивості подорожника використовуються у лікуванні гастриту з пониженою секрецією, катару шлунка з недостатньою кислотністю, виразкової хвороби, хвороб шлунково-кишкового тракту, пов’язаних із запальним процесом та діяльністю гнильної мікрофлори (ентериту, ентероколіту) та колітів. Доведений позитивний вплив при хронічних нефритах.

Дослідним шляхом була встановлена ефективність листя подорожника при зовнішніх пошкодженнях шкірного покриву: порізах, ранах, опіках, забиттях. У цих випадках подорожник служить кровоспинним, ранозагоювальним та бактерицидним засобом.

Застосовують листя подорожника і при жіночому безплідді. Лікування подорожником знімає запалення, вбиває патогенні мікроорганізми та насичує організм гормоноподібною речовиною фітостерином.

Подорожник від безпліддя у чоловіків використовують як засіб, який підвищує активність сперматозоїдів.

Окрім того, листя подорожника застосовують для лікування ранок, тріщин та потертостей на ступнях ніг. Для цього роблять ванночки для ніг з додаванням настою подорожника.

Достатньо ефективні також компреси від мозолів із подрібненого листя.

Як заготовляти

Збір листя подорожника відбувається у період цвітіння рослини (травень-серпень). Подорожник добре адсорбує токсичні речовини, тому його не можна збирати уздовж автошляхів, біля підприємств і т. д. Заготівлі підлягає лише зелене листя без пошкоджень, спричинених грибком чи комахами.

Збір радять проводити після дощу, коли листя рослини трохи обсохне. Його зривають руками або використовують ніж.

Розклавши тонким шаром, сировину сушать до тих пір, доки листя рослини не набуде зеленого кольору. Сушити листя можна у приміщеннях, які гарно провітрюються, або у спеціальній сушарці при 40–50 °С. Зберігають сировину у дерев’яних ящиках та картонних пакетах. Цілющі властивості подорожника зберігаються протягом 2–3 років.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook