Користь шавлії в гінекології
Шавлію застосовують в гінекології через наявність рослинного аналога естрогену, який виконує в організмі жінки такі функції:
- стимулює роботу яєчників;
- збільшує щільність епітеліальних тканин ендометрію і ймовірність нормального дозрівання фолікул;
- налагоджує менструальний цикл;
- зменшує потовиділення, нервозність, частоту і інтенсивність припливів під час клімаксу;
- відновлює баланс гормонів, процес постачання кров’ю матки та яєчників;
- збільшує шанси на зачаття і сексуальний потяг;
- зміцнює імунну систему.
Трава
В гінекологічній сфері цінується можливість трави зупиняти кров, усувати запалення і знімати больові відчуття. Рослина стабілізує місячні, покращує загальне самопочуття представниць прекрасної статі при клімаксі і часто застосовується в терапії жіночого безпліддя.
Листя
До складу листя шавлії входить близько 3% ефірних олій, які відомі своїми бактерицидними і протизапальними властивостями. Крім того, листя багате камфорою, вітамінами групи В і групи Р, вітамін С, нікотиновою кислотою, алкалоїдами, дубильними речовинами. Високий рівень вмісту жіночих фітогормонів робить корисним шавлію для жінок.
Листя шавлії допомагає впоратися з фригідністю, омолоджує організм. А ще він при тривалому прийомі зміцнює стінки матки, і таким чином сприяє швидкому зачаттю і легкому виношуванню плоду навіть тими жінками, у яких раніше діагностувалось безпліддя.
Олія
Олія шавлії застосовується для лікування жіночих захворювань. Лікарі називали цю рослину «Жіночою травою» – настільки ефективний вплив шавлії на жіночий організм, тому широко використовували її лікувальні властивості в гінекології.
Використовують олію шавлії для припинення лактації, для зняття больових відчуттів при менструаціях, для відновлення циклу. Олія ефективна при молочниці і генітальному герпесі, а при клімаксі її застосування сприяє м’якому проходження цього складного періоду життя жінок.
Парам, які не мають дітей, лікарі рекомендують пити відвари шавлії і використовувати її олію. Після такої терапії ймовірність зачаття підвищувалася багаторазово.
Насіння
Насіння шавлії часто застосовується для лікування безпліддя, тому що шавлія сприяє зачаттю. В такому випадку використовують настій з насіння. Засіб не можна приймати у великих дозах і тривалий час. Настій з насіння для зачаття можна застосовувати і чоловікові, і жінці.
Жінкам воно допомагає подолати фригідність і підвищує здатність організму до зачаття. Для того, щоб забезпечити максимальний ефект прискорення зачаття, рекомендується поєднувати шавлію з відваром липи.
При запаленнях
Заварюють шавлію для ванночок і промивання піхви при таких захворюваннях, як ерозія шийки матки, кандидоз, при запальних процесах в піхву і грибкових ураженнях слизової.
В 250 мл киплячої води додати 50 г висушеного листя трави і тримати 10 хвилин на водяній бані. Остиглий товар процідити. Вживати по 4-5 ст. ложок на голодний шлунок перед їдою.
Ополіскування піхви шавлієвим відваром проводять 2 рази в день. Температура рідини повинна бути близько 38⁰С. Засіб поступово зменшує запалення, больові відчуття і свербіж.
Багато жінок роблять лікувальні ванночки. Для проведення маніпуляції підійде відвар або настій. 5 ст. л. трави поміщають в ємність і заливають літром киплячої води. Щільно закривають кришкою і витримують 2-3 години. Готовий розчин наливають в тазик, температура води під час терапевтичної процедури має бути 36−38⁰С, тривалість — чверть години.
Крім лікувального впливу, ванночки допомагають розслабитися, не викликають виражених негативних наслідків.
Від безпліддя
Для цього столову ложку листя залити склянкою киплячої води. Отриману рідину на 10 хвилин поставити на водяну баню. Годину тримати під кришкою, проціджувати через кілька шарів марлі. Пити по 50 мл 4 рази на добу. Щодня готувати свіжий напій.
Пити на четверту добу циклу і до дозрівання яйцеклітини. На другій фазі пити не можна, щоб не стався викидень.
Не можна повторювати курс частіше, ніж 1 раз у 4 місяці, пити відвар одночасно з гормональними медикаментами. Під час лікування шавлією потрібно контролювати рівень естрогенного стероїдного гормону. Продовження терапії можливе тільки після консультації з фахівцем і ендокринологом: тривале вживання збільшує ризик формування доброякісних новоутворень.