Вчені розповіли про звички, які скорочують життя мільйонам людей

Усі знають, що куріння або засмагання можуть викликати рак. Але існують і інші не менш шкідливі звички. Ми зібрали 5 поганих звичок, з якими слід негайно боротися.

.Дослідження університету Брігама Янга (США) допомогло, зокрема, встановити, що однією з найбільш нездорових звичок сучасних людей є соціальна ізоляція і повне занурення у віртуальний світ. Вчені заявили, що відсутність нормальних взаємин у людей підриває здоров’я так само, як і 15 щоденно викурених сигарет.

Також, з постійним курінням тютюну порівнянно у своєму шкідливому впливі на організм хронічну нестачу сну. Регулярний недосип корелює з почастішанням випадків інсультів і серцево-судинних патологій. Економлячи на повноцінному сні, можна сильно вплинути на свою зовнішність. Люди, які не отримують гарного нічного сну, набувають ознак передчасного старіння шкіри і зменшують її здатність відновлюватися від агресивного впливу навколишнього середовища, зокрема перебування на сонці.

Часті невисипання також можуть призводити до розвитку ожиріння, цукрового діабету, хвороб серця, погіршення імунної системи, і скорочують життя.

Інша звичка – багато часу проводити в сидячому положенні. Тривале сидіння за комп’ютером загрожує такими наслідками, як хвороби серця і судин, а також рак кишечника, показують дані. Навіть відвідування спортзалу не допомагає, якщо людина сидить, не встаючи, протягом дня.

Якщо проводити більшу частину дня сидячи на роботі, переміщатися в основному на автомобілі, а вдома проводити час на дивані, то це може мати серйозні негативні наслідки. Тривалі періоди малорухомості безпосередньо пов’язані з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, захворювань на рак, діабет другого типу, ожиріння і, отже, більш високим ризиком смерті.

Приховану небезпеку несе в собі і пристрасть до засмаги. За словами медичних фахівців, рак шкіри від опромінення ультрафіолетом може бути більш частим явищем, ніж рак легенів від сигарет.

Якщо не проводити лікування захворювань очей таких, як меланома, то сонце може призвести до істотного погіршення зору і сліпоти. Щоб уникнути цих ускладнень, пропонуємо наносити на обличчя, в тому числі і в області навколо очей, сонцезахисний крем (SPF 15 або вище), надягати капелюх і 99-100% УФ-поглинаючі сонцезахисні окуляри.

Але найбільш нездоровим і небезпечним фактором величезного числа людей на планеті вчені вважають поїдання шкідливої їжі – фастфуду , їжі з штучними добавками, а також з великою кількістю цукру і жиру. На думку дослідників, в умовах сучасності загрози здоров’ю від переїдання і вживання шкідливих продуктів та напоїв переважують ризики, пов’язані з вживанням алкоголю, курінням та незахищеним сексом.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook