Потрібно відчистити пральну машину? Допоможе лимонна кислота

Пральна машина – однозначно, один з найбільш корисних винаходів людства. Ця «помічниця» істотно економить час і нерви її господарів. Але робота такої техніки може бути затьмарена поломками. Як цього запобігти? Дуже просто – регулярно проводьте профілактику.

Систематичний догляд за пральною машиною – обов’язковий. Після кожного прання необхідно насухо витерти гумовий ущільнювач, вимити ємність для порошку, провітрити барабан. Але є забруднення, з якими не впоратися за допомогою губки. Вапняний наліт призводить до зменшення провідності тепла, а це тягне за собою збільшення використання електроенергії. А пізніше стає причиною серйозних поломок.

Щоб цього не сталося, на допомогу вам може прийти майстер або народні засоби, що працюють не гірше. Про один такий ми і розповімо. Це – це лимонна кислота.

Головна її перевага – безпека для техніки і людини (за умови використання в певній кількості). Це речовина швидко вступає в реакцію з солями і металами, ефективно розчиняючи відкладення, і легко вимивається з бака машинки. У той час як спеціальні хімічні засоби (гелі або таблетки) можуть частково залишатися всередині і потрапляти на одяг.

До того ж, лимонна кислота ‒ максимально бюджетний продукт, який можуть дозволити собі всі.

Тепер давайте розберемося, наскільки часто потрібно робити таку чистку? Оптимальний варіант – раз в 3-4 місяці. Але якщо в будинку є собака, або ви часто перете вовняні речі, робіть це якомога частіше.

Як же очистити агрегат від шкідливого накипу? Ось кілька дієвих способів:

  1. За допомогою лимонної кислоти. Потрібно 70-100 г порошку, який треба засипати в відсік для миючих засобів. Вибрати режим з температурою 60 градусів, і запустити машинку «вхолосту». Це допоможе не тільки прибрати наліт, а й неприємні запахи, якщо такі з’явилися.
  2. З хлоркою. 100 г «лимонки» всипати в лоток, а в барабан влити 1 склянку білизни. Включити режим на 60 градусів. Але таким методом не варто захоплюватися, хлорка може роз’їдати гумовий ущільнювач. Також важливо залишити двері у ванну відкритими, забезпечити гарне провітрювання в квартирі в процесі такого прання.
  3. З содою. Порошок лимонної кислоти (100 г) насипати у ємність для миючих засобів, туди ж додати 2-3 ч. л. кальцинованої соди. Запустити режим з температурою 60 градусів.

Варто зазначити, що лимонний сік не замінить порошкоподібного продукту, концентрація в ньому набагато менша, тому і ефект буде дуже слабким.

Важливо також використовувати правильну кількість порошку, так як його надмірність може викликати небажаний вплив на деталі техніки. Висока температура (90 градусів) здатна підсилювати дію засобу, призводити до пошкодження пластмасових деталей.

Щоб пральна машина служила довго, а ремонт їй був потрібен рідко, важлива профілактика. Вона полягає у виконанні кількох дуже простих рекомендацій.

  1. Використовувати таку кількість миючих засобів, яка передбачена в інструкції. Як би ви не намагалися лити і сипати більше, речі від цього чистішими не стануть, а от надлишки засобів будуть осідати всередині техніки.
  2. Не залишати надовго випрану білизну в барабані. Волога може призвести до утворення цвілі і неприємного запаху.
  3. Вода перетворюється на кристали при температурі вище 75 градусів, тому причиною постійної появи накипу може стати регулярне прання на режимі 90 градусів.

Будь-яка техніка вимагає догляду. І саме завдяки цьому ваші домашні помічники будуть служити довго і надійно.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook