Усі сусідки охають від моїх троянд! А секрет – у підживці

Хочете, щоб ваші троянди цвіли всім на заздрість? Правильно і своєчасно їх підживлюйте. І зовсім не обов'язково для цього купувати дорогу "хімію"!

Чи потрібно удобрювати троянди

Троянди – це ті рослини, які потребують обов’язкового підживлення для красивого цвітіння. Якщо внести достатньо добрив у посадкову яму, рік-два рослини можуть добре почуватися без додаткового підживлення, але згодом запас поживних речовин вичерпається, і троянди почнуть «хворіти» і погано квітнути.

Коли потрібно підживлювати троянди:

  • якщо вони довго ростуть на одному місці;
  • під час посадки і пересаджування;
  • якщо змінився зовнішній вигляд куща, він почав гірше цвісти.

За деякими ознаками можна здогадатися, що трояндам бракує поживних речовин:

  • дрібне листя, хлороз або зміна кольору листя,
  • невеликий річний приріст пагонів,
  • зменшення розміру квітів,
  • невелика кількість бутонів і їх опадання,
  • відсутність цвітіння.

Погано підживлені троянди частіше обмерзають і уражаються хворобами, тому якщо ваші кущі стали погано зимувати і часто хворіти, то, можливо, протягом сезону їм бракувало поживних речовин.

Коли і чим підживлювати троянди

  1. Перший раз добрива вносять ще до пробудження бруньок для стимуляції утворення пагонів, коли температура почне підніматися вище 10 градусів.
  2. Другий раз удобрюють після початку вегетації, приблизно в середині травня.
  3. Треті раз вносять добрива під час бутонізації.

Фосфорі, калій та азот – основа всіх добрив. Кожен із цих елементів відповідає за свій напрямок. Наприклад, напровесні троянди потребують великої кількості азоту, який сприяє нарощенню зеленої маси. Азотом слід підживлювати троянди 1 і 2 раз. Пізніше гострої потреби в азоті немає. Добриво для троянд в період бутонізації повинно містити фосфор і калій. Фосфор необхідний для рясного і красивого цвітіння, а калій – для правильного обміну речовин, стійкості до хвороб. Також трояндам потрібні мікроелементи.

Для підживлення троянд можна використовувати і традиційні органічні, і промислові мінеральні добрива, а найчастіше їх комбінують. Це можуть бути монодобрива або комплексні.

Серед популярних у садівників концентрованих азотних добрив – аміачна селітра і сечовина. Ними можна підживлювати троянди для стимуляції весняного росту (15-25 г на квадратний метр). Під час другого та третього підживлення вносять суперфосфат, калійну селітру, калімагнезію. Фосфатні добрива вносять із розрахунку 20-30 г на метр квадратний, калійні – 10-30 г/м.

Крім мінеральних добрив, можна підживлювати троянди органічними: пташиним послідом та перегноєм (вони повинні бути не свіжі!), а також попелом. Їх можна чергувати кожні два тижні. При ранньому внесенні використовують ці добрива в сухій формі, закладаючи їх у ґрунт під час перекопування. Свіжий гній або гнойову рідину можна розводити у воді і використовувати як рідке добриво. Попіл є одним з найпопулярніших комбінованих фосфорно-калійних добрив. Його можна вносити в сухому вигляді при перекопуванні, а також у вигляді настоїв.

Позакореневе підживлення троянд

Троянди отримують поживні речовини не тільки через коріння, але і через листя. Тому добрива слід вносити не тільки під корінь, а й по листю. Це слід робити в період бутонізації, і після цвітіння. Для обприскування підходять і органічні, і мінеральні добрива, приготовані у вигляді настоїв і розчинів. Потрібно враховувати, що концентрація добрив для позакореневого підживлення повинна бути щонайменше у два рази нижчою, ніж при кореневому підживленні, щоб не обпекти листя.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook