добрива для газону

Усі правила підживлення газону (навесні, влітку і восени)

У цій статті ви дізнаєтеся, як часто, коли і чим підживлювати газон; як вибрати добриво для газону залежно від сезону і що має бути в його складі; як його вносити.

Правило №1: газон підживлювати потрібно обов’язково! Без регулярного догляду смарагдовий килим перетвориться на пожовклу мочалку з поодинокими травинками. І що більше ви ходите по газону, що довше росте трава, то різноманітнішим і частішим має бути підживлення.

Коли і як часто підживлювати газон?

Коли і скільки добрив вносити у газон залежать від його віку, якості ґрунту та інтенсивності навантаження.

Найбільша кількість поживних речовин необхідна нещодавно посіяному газону та покладеному рулонному газону. Без додаткового живлення й іншого догляду траві буде складно приростися. У таких випадках вносити добрива бажано з ранньої весни і до пізньої осені кожні два тижні.

Газони, яким вже по 5-7 років, потрібно регулярно підживлювати, мінімум, раз на місяць протягом усього сезону вегетації.

Якщо стан газону візуально добрий, його слід підживлювати чотири рази:

  1. напровесні, відразу після сходження снігу та танення ґрунту;
  2. на початку літа, коли трава активно росте;
  3. у другій половині літа;
  4. на початку осені, перед зимівлею.

Якщо відростання надземної частини явно сповільнилося або змінився колір листя, що не пов’язано з іншими причинами, то можна додатково внести рідкі легкозасвоювані добрива в проміжках між основними підживленнями.

Радимо також прочитати: Головні помилки у догляді за газоном: детальна інструкція з догляду

Яке добриво вибрати для газону залежно від сезону?

Щоб було простіше орієнтуватися, слід запам’ятати два основні моменти. Вибір залежить від двох факторів — агрохімічного складу (необхідних для трави речовин у конкретну пору року) та форми випуску добрива.

Сухі пролонговані добрива, мінеральні або органічні, використовують на початку сезону (навесні) і вкінці (восени). Це добрива з тривалим терміном дії, розраховані на тривалу віддачу поживних речовин. Зазвичай їх надходження в ґрунт залежить від поливу або природних опадів.

Якщо вносити пролонговані добрива, наприклад, у середині літа, то газон не встигне отримати необхідні елементи протягом активної вегетації. Навпаки, внесені навесні, вони поступово віддадуть поживні речовини траві.

Як і будь-які інші багаторічні культури, газонні трави в першу половину вегетації вимагають підживлення з переважанням азоту. Але в кінці літа посилена стимуляція росту вже не потрібна і навіть шкідлива.

Для трав інтенсивний ріст перед холодами означає лише втрату поживних речовин кореневою системою, що різко знижує їх стійкість до морозів, вимокання і випрівання під товщею снігу. І навесні такий газон доведеться довго реанімувати. Тому в осінніх добривах азоту має бути небагато.

Добриво для газону
Добриво для газону

Які елементи мають містити добрива для підживлення газону?

Азот

Без азоту не буде пишний, щільний і соковито-зелений. Це основний матеріал для нарощування вегетативної маси. Він також забезпечує нормальне засвоєння калію, фосфору та мікроелементів. У першу половину сезону до середини-кінця липня азотне добриво є основним.

Фосфор

Фосфор «відповідає» на формування та зміцнення кореневої системи, бере активну участь у процесі дихання та обміні речовин. Крім того він сприяє накопиченню поживних речовин в різних частинах рослин і підвищує їх імунітет.

Калій

Калій регулює фотосинтез, бере участь в утворенні та транспортуванні вуглеводів і підвищує стресостійкість рослин. Калійні добрива, поряд з фосфорними, використовуються для підживлення газонних трав протягом усього сезону.

В обмінних процесах залучені десятки інших мікроелементів, не менш важливих для рослин. І їхній дефіцит часто призводить до не сумних наслідків. Газон ніби і поливається, і підживлюється, але “не росте”. Тому бажано використовувати повноцінне комплексне добриво для газону.

Радимо також прочитати: Стрижка газону: сім головних секретів густого зеленого килима

Способи внесення добрив

Є два основні способи внесення добрив:

  • рівномірне розсипання гранул по поверхні газону з подальшим рясним поливом;
  • у рідкій формі для поливу.

При розсипанні добрив гранули часто залишаються на поверхні щільного трав’яного шару і не те що не проникають у ґрунт, але навіть не досягають його.

Внесення сухих добрив часто поєднують з іншими роботами, що підвищують ефективність внесення. Йдеться про вичісування трави, аерацію або скарифікацію. Вони допомагають доставити сухі добрива під корінь.

Влітку ж набагато зручніше використовувати рідке добриво для підживлення газону. Частина поживних речовин засвоюється листям, а частина потрапляє у ґрунт і живить кореневу систему.

Чи потрібно удобрювати газон восени?

Так, обов’язково, підготовка до зими газонних трав нічим не відрізняється від догляду за іншими багаторічними рослинами. Внесення наприкінці серпня або на початку вересня після останнього скошування добрива допоможе газону якісно перезимувати, а навесні швидко оговтатися і піти в зріст.

У складі осінніх добрив для газону акцент зроблений на фосфор, калій, кремній, кальцій і магній, а азот міститься в мінімальних дозах, щоб тільки підтримати нормальні обмінні процеси. Завдяки цьому газонні трави зможуть зміцнити кореневу систему, посилити механічну міцність і легше перенести морози.

Підживлення — обов’язкова частина догляду за газоном, а в багатьох ситуаціях і основна.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook