Вірус – це не живий організм, а молекула білка (РНК), покрита захисним шаром ліпіда (жиру), який при поглинанні клітинами слизової оболонки ока, носа або щоки змінює свій генетичний код (мутує) і перетворюється в розмножувальні клітини-агресори.
Ось що треба обов’язково знати про вірус:
- Оскільки, вірус – неживий організм, а молекула білка, він не вмирає, а розкладається. Час розпаду залежить від температури, вологості, типу матеріалу, на якому він знаходиться.
- Вірус дуже крихкий. Єдине, що захищає його – це тонкий зовнішній шар жиру. Ось чому будь-яке мило, або мийний засіб є найкращим засобом, адже піна розщеплює жир (ось чому ми повинні розмилювати мило так довго: протягом 20 секунд або й більше, щоб зробити багато піни). Після розчинення жирового верхнього шару, молекула білка сама розкладається і розщеплюється.
- Тепло топить жир. Ось чому так добре використовувати воду вище 25 градусів для миття рук, прання одягу і всього іншого. Крім того, гаряча вода робить більше піни, а це робить її ще більш дієвою.
- Алкоголь або будь-яка суміш зі спиртом більше 65% розщеплює будь-який жир, особливо зовнішній ліпідний шар вірусу.
- Будь-яка суміш з 1 частиною відбілювального засобу і 5 частинами води розчиняє білок, розщеплює його з середини.
- Перекис водню за ефективністю посідає друге місце після мила, алкоголю і хлору, бо він теж розчиняє вірусний білок, але його потрібно використовувати в чистому вигляді, адже це шкодить шкірі.
- Бактерициди не допомагають. Вірус – не живий організм, тому його не можна вбити антибіотиками.
- Ніколи не трясіть використаний або невикористаний одяг, простирадла або тканину. Незважаючи на те, що вірус приклеєний до пористої поверхні, він дуже інертний і розпадається через три години на тканинах і пористих поверхнях, чотири години на міді, яка сама антисептик, і деревині, адже вона відтягує вологу і не дає відшаровуватися і ділитися, 24 години на картоні, 42 години на металі і 72 години на пластику. Але якщо струшуєте матеріал або використовуєте щітку, молекули вірусу плавають в повітрі до трьох годин і можуть осісти на слизовій носа.
- Молекули вірусу залишаються дуже стабільними при зовнішньому або штучному холоді, в тому числі у вмонтованих кондиціонерах в будинках, автомобілях. Їм також потрібна волога, щоб залишатися стабільними, особливо в темряві. Тому сухе, тепле і наповнене світлом середовище буде руйнувати їх швидше!
- Ультрафіолет на будь-якій поверхні розщеплює вірусний білок. Наприклад, для дезінфекції і повторного використання маски він підходить ідеально. Будьте обережні, тому що він також розщеплює і шкірний колаген (який теж є білком), що в кінцевому підсумку викликає зморшки і навіть рак шкіри.
- Вірус не може пройти через здорову шкіру.
- Оцет неефективний – він не руйнує захисний шар жиру.
- Неефективні парфуми та горілка. У них алкоголю менше 65%. LISTERINE – так! Бо там 65% алкоголю. Що більш обмежений простір, то більша концентрація вірусу. Також що більш відкритий простір або природньо-вентильований, то менше вірусів
- Мийте руки ДО і ПІСЛЯ дотику до слизових оболонок, особи, їжі, замків, дверних ручок, вимикачів, пультів, телефону, годинників, комп’ютерів, столів, телевізору, кнопок, грошей, ключів, брелоків, гаманців. А також до і після туалету.
- Молекули вірусу можуть ховатися в мікротріщинах на руках куди не потрапляє вода при митті.
- Використовуйте зволожувачі. Що товстіший шар зволожувача, то краще.
- Також позбудьтеся від довгих нігтів, там теж може ховатися вірус.
Post Views: 25