Ця стаття адресована тим, що мають великий вибір продуктів і перебувають у відносному спокої (незважаючи на пронизливі серени). Наші воїни забезпечують нам цей спокій. І якщо ми занехаємо свої тілa, це буде не краща вдячність їм. Думаю, вони би хотіли бачити тих, за кого б’ються здоровими. Думати про своє здоров’я зараз – це не егоїзм. Це патріотизм. Україна має бути здоровою нацією.
Багато для кого з нас життя набуло форм телевізора і холодильника. Тобто, ми практично не рухаємось і багато їмо. Це ослаблює наші м’язи, в той час як жировa тканина росте як на дріжджах. Не зовсім здорова історія, точніше зовсім не здорова.
Як цьому протидіяти?
- Тренуйтесь. Банально? Тяжко? Істина в простих речах. Фізичні вправи розвивають м’язи і фізичні якості, та й калорії тратять, ті, що з холодильника.
- Не їсти перед телевізором/телефоном. Прийом їжі – це окремий процес, не сумісний ні з чим іншим. Тільки ви, тарілка і виделка.
- Не турбувати холодильник зайвий раз. Сплануйте конкретну кількість прийомів їжі. Я їм 3-4 рази на день. Крапка. Ми нашим підопічним дозволяємо їсти так часто як їм заманеться, але це не ваша історія, адже в них все пораховано, а у вас ad libitum. Лізти в холодильник кожен раз, як стало сумно чи тривожно – до зaйвих кілограмів, однозначно.
- Дозувати “смачну їжу”. Смачною їжею я називаю те, що ми можемо їсти круглодобово, перериваючись лише на сон. Це, зазвичай, солодощі, випічка, чіпси, ковбаси. Такою їжею завершуйте трапезу, коли ви вже ситі. І хай це буде трошки, не напхатись, а посмакувати.
- Є ще п’ятий пункт, він настільки потужний, що не потребує 2,3,4. Але він не всім сподобається, як і перший, в принципі. Зараз ми всі перебуваємо в перманентному стресі. Стрес робить людину імпульсивною. Імпульсивна людина погано контролює свою поведінку, харчову теж. Якщо є вибір між гречкою та шоколадом, гречка лишиться цілою, кожне зернятко. З іншої сторони стрес хочеться заїсти. Ніхто стрес гречкою заїдати не буде, знову шоколад. Якщо у вас вдома є їжа з підкріплюючими властивостями (солодощі, ковбаса, чіпси, випічка), організм не заспокоїться, допоки її не стане. Біда в тому, що така їжа погано насичує. Її дуже легко перeїсти.
Що робити?
Поїсти. А тоді, насито піти/поїхати за продуктами. Насито, щоб вибирати їжу головою, а не животом. Закупитись крупами, цільнозерновим хлібом, картоплею, фруктами, овочами (свіжі, морожені, мариновані, квашені), молоком, м’ясом та рибою.
А “смачного” купити на один раз, наприклад, шоколадку на сім’ю. Якщо вдома не буде смачненького, вам не захочеться їсти перед телевізором, і взагалі, зайвий раз заглядати в холодильник. Ви будете їсти, покладаючись на фізіологічний голод. Таке харчування не тільки протидіятиме зайвим кілограмам, а й наситить ваше тіло необхідними речовинами.
Отже, план по збереженню фігури та здоров’я в цифрах виглядає так: 1,2,3,5 або 1,5. А 1,2,3,4,5 – взагалі ідеально.
Як можна думати про фігуру і здоров’я, коли війна? Треба! Україна має бути здоровою.
Автор – Віктор Мандзяк
Post Views: 27