Кістки — частина опорно-рухового апарату. Мускули використовують їх як важелі, це дозволяє нам ходити, бігати, стрибати, займатись коханням, писати, малювати, копати, їсти, виявляти емоції, жестикулювати, майструвати, руйнувати, одним словом, пізнавати цей диво-світ. Важлива місія? Еге ж!
Кісток в нас багато: близько 200 штук в кожному з нас. Словосполучення “широка кістка” передбачає те, що деякі сапієнси можуть мати на диво об’ємний та важкий кістяк, що зумовлює велику масу тіла.
❓Але чи так це? Що нам каже наука?
Наука глаголить, що висушений кістяк гомо сапієнса важить 2,5-4 кг. “Мокрі” кістки важать вдвічі більше. Невелика різниця в масі кістяка зумовлена статтю, тобто жіночі кісточки легші. Природа все продумала, вона передбачила, що самець людини розумної буде носити свою самицю на руках, а щоб йому не було дуже важко, нагородив її легшими кісточками. Легшими, аж на кілограм-другий.
Згадується, як в університеті один з моїх колег-студентів зомлів, дізнавшись, що тримає в руках справжнісіньку стегнову кістку, яка належала представнику його ж виду. Друзі, стегнова кістка (як і інші) реально легенька хоч і здатна витримувати тону вантажу на собі.
Як ми бачимо, все людське склепіння, яке здатне витримувати тони навантаження важить всього 3-4 кілограми. Чим не чудо?
РЕЗЮМЕ
Не буває “широкої кістки”. Різниця є, вона детермінована статтю, віком, і навіть расою, але вона мізерна і не здатна вплинути на масу тіла.
☝️Зайва вага – це завжди жир, не м’язи, не кістки, а жир, якого стало надто багато. Якщо у вас талія плавно переходить в стегна, без видимих перепадів по прямій лінії, якщо ви живіт заправляєте в труси, не кривіть душею, кістка у вас не широка, треба жир зганяти.
🙏Пам’ятайте, талія – не тільки гарно, а й здорово. Коли жиру в тілі забагато, страждає не тільки фігура, а, що важливіше, здоров’я.
Консультує тренер Віктор Мандзяк, його сторінка в instagram: https://www.instagram.com/viktor_mandziak/