У мене сіли батарейки. Як підзарядитися і де брати ресурси?

Відчуваєте занепад сил? Немає бажання нічого робити? Ніщо не приносить задоволення? Психолог розповідає, де взяти ресурси.

Психолог Анна Джафарова радить, що робити, якщо у вас занепад сил та апатія.

“Для оновлення необхідні ресурси, яких, як раз в цей час, відчувається гострий брак. Зараз мої клієнти найчастіше запитують, де брати ресурси? Насамперед я завжди рекомендую виключити фізіологічні причини підвищеної втоми. Для цього необхідно звернутися до лікаря і здати ряд аналізів.

Де брати ресурси

Дуже багато статей про спорт і здоровий спосіб життя, про користь прогулянок на свіжому повітрі і дотримання режиму сну. Усе це допомагає.

Але мені хотілося б підійти до розв’язання цього питання з іншого боку. Для початку варто проаналізувати, що приносить вам задоволення? Що наповнює енергією? Тут немає універсальної відповіді. У кожного свої переваги, все індивідуально.

Чи багато у вашому житті того, від чого ви отримуєте реальне задоволення, від чого наповнюється енергією? Можна скласти список і потроху вводити заняття, що приносять вам задоволення, у своє життя на регулярній основі.

Спочатку наповнюємо потім віддаємо

Це найважливіший момент. Неможливо напитися з порожньої склянки, спершу треба її наповнити. Так само неможливо повноцінно жити, тільки витрачаючи ресурси.

Як правило цей момент часто ігнорується. Низка подій і круговорот проблем так нас затягують, що приходимо ми в себе вже тоді, коли скарбничка з ресурсами майже порожня і ні на що немає сил.

Тому дуже важливо не доводити себе до такого стану, а дотримуватися балансу «брати-давати».

Радимо також прочитати: Ось як визначити, що ваше психічне здоров’я погіршилось…

Чому ми не робимо те, що подобається?

Здавалося б, що може бути приємніше, ніж займатися тим, що подобається і приносить задоволення? Але не все так просто, звичка жити «на знос» і негативні установки, засвоєні нами з дитинства, не дадуть так просто дослухатися до цієї поради.

Коли на консультаціях з клієнтами ми починаємо досліджувати цей момент, то часто виникає опір і ми починаємо грати в гру «так, але…»

Я знаю на власному досвіді, як часом важко вийти зі звичної колії і дозволити собі отримувати задоволення.

Що робити

Якщо стаття вам відгукнулася, і ви помітили у себе таку ж проблему, то переведіть її в розряд завдань. А що роблять з завданнями? Їх виконують!”

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook