Духовність Сім'я

З проханням про вагітність моляться до ікони “Несподівана радість”

14 травня вшановують ікону “Несподівана радість”, яку вважають чудотворною. Перед образом моляться у час розпачу і зневіри, з проханням знайти вірного супутника життя, про бажану вагітність і здоров’я дітей.

Історія створення образа

Створення ікони “Несподівана радість” пов’язують із притчею про злочинця, який щодня молився перед образом Богородиці, а потім ішов на злочин.

Але одного разу, стоячи перед іконою на колінах, раптом побачив, що вона ожила. На руках і ногах Ісуса відкрилися рани, з них ішла кров. Страшне видіння злякало чоловіка, і він заплакав. Він запитав у Діви Марії: «Хто посмів це зробити?». І отримав відповідь, що це він та інші грішники своїми гріхами кожен раз розпинають Її Сина.

Злочинець усвідомив свою провину і почав просити прощення у Спасителя, але отримав відмову. Тоді за нього заступилася Богородиця. Христос пробачив злочинцю його гріхи, закликавши поцілувати свої рани.

Чоловік торкнувся губами до образа і з того часу повністю змінився, почав жити по-Божому.

На основі цієї притчі була написана ікона “Несподівана радість”, а чоловіка, що покаявся у своїх гріхах, зображено на образі. Сенс ікони у тому, що не можна поєднувати молитву й гріх, а шлях до порятунку завжди один – через каяття й усвідомлення гріха.

Про що моляться перед іконою “Несподівана радість”

Ікона Пресвятої Богородиці “Несподівана Радість” є дуже шанованою серед православних християн. Існує багато копій цієї ікони, котрі також є чудотворними і прославлені великою кількістю чудес.

Перед іконою моляться не тільки в дні святкування (14 травня і 22 грудня), але щоразу, коли відчувають біду, втому, зневіру, знесилення, у хвилини скорботи чи радості, шукаючи розради. Саме тому вона є багатьох домашніх іконостасах.

Вона дозволяє християнам покаятися в нечестивих вчинках та отримати прощення, знайти розраду й підтримку у важких життєвих ситуаціях. Вважається, що ікона Богоматері “Несподівана радість” допомагає знайти духовну силу і душевну рівновагу, отримати прощення людини, яку ви сильно образили, вирішити суперечки і залагодити конфлікти.

До цього образа часто моляться матері, які просять наставити їхніх дітей на шлях істинний. А ще, щира молитва перед цим образом допомагає людям знайти вірних та люблячих супутників життя. Їй моляться про вагітність та здоров’я дітей.

Молитва до ікони “Несподівана Радість”

О Пресвята Діво, Всеблагого Сина Мати Всеблага, міста і святого храму цього Покровителька, всіх сущих у гріхах, скорботах, бідах і хворобах вірна Предстательниця і Заступниця! Прийми молебний спів цей від нас, недостойних рабів, що Тобі возносимо, і як у давнину грішника, що кожного дня молився перед чесною Твоєю іконою, Ти не зневажила, але дарувала йому несподівану радість покаяння і схилила Сина Твого многим і старанним перед Ним заступництвом до прощення цього грішника, так і нині не зневаж моління нас, недостойних рабів Твоїх, і ублагай Сина Твого і Бога нашого, щоб і всім нам, що з вірою і зворушенням поклоняємося перед цільбоносним Твоїм образом, несподівану радість кожному за його потребою дарував; щоб усі на Небі і на землі знали Тебе як тверду і неосоромлену Заступницю роду християнського і, це знаючи, славили Тебе і через Тебе Сина Твого, з безначальним Його Отцем і Єдиносущним Його Духом нині, і повсякчас, і навіки-віків. Амінь.

 

Дата публікації: 13.05.2021 img Поділитися