Здоров'я та краса Народна медицина

У грамі маточного молока – пуд ліків!

Надто цінне маточне молочко амінокислотами, які наш організм не може продукувати сам, а отримує ззовні в готовому вигляді.

Маточне молочко – речовина, яку молоді бджоли-годувальниці виробляють глотковими та верхньощелепними залозами. Це непрозора маса білого кольору з кремовим відтінком, має пастоподібну консистенцію. Запах теж доволі специфічний, а смак – кислий і гостро-пекучий.

Бджоли використовують маточне молочко для вигодовування всіх личинок бджолиної сім’ї упродовж перших трьох днів життя, а личинки, з яких виводяться матки, вони годують цим специфічним кормом протягом усього періоду їхнього розвитку. Також годують ним матку під час інтенсивного відкладання яєць.

Склад маточного молочка є унікальним. У ньому міститься до 110 різноманітних сполук та мінеральних речовин. Надто цінне маточне молочко амінокислотами, які наш організм не може продукувати сам, а отримує ззовні в готовому вигляді.

Найефективніше маточне молочко лікує такі захворювання:

– порушення травлення у дітей;
– бронхіальну астму;
– нетримання сечі в людей похилого віку;
– неврастенію, астенію, депресії;
– стенокардію, гіпотонію, енцефаліт;
– артрит, поліартрит.
Окрім того, цей бджолиний продукт допомагає після операцій, що супроводжувалися сильною кровотечею, після пологів і загалом діє на організм загальнозміцнювально.

Зазвичай заживають маточне молочко за півгодини до їди по одній капсулі двічі-тричі на день. Курс лікування – 10–20 днів. Таку капсулу вживають як валідол (не ковтати, а покласти під язик до розсмоктування, адже в шлунку під дією шлункового соку маточне молочко втрачає активність).

 

Маточне молочко у народній медицині

Послаблення імунітету
• Найкращий спосіб застосування – 5–15 мг натурального маточного молочка розсмоктати в роті до повного розчинення тричі на день упродовж двох-трьох тижнів.

Виразкова хвороба
• Маточне молочко і мед взяти у співвідношенні 2:100, добре перемішати у фарфоровій (скляній, емальованій) посудині. Отриману суміш вживати по 2 ч. ложки тричі на день безпосередньо перед їдою впродовж 15–25 днів. Для попередження розкладу активних речовин молочка під дією ферментів травних соків цей препарат треба розсмоктувати в роті до повного розчинення.

Захворювання печінки
• Взяти 20 мг маточного молочка і змішати з 30–50 г меду. Вживати по 1 ч. ложці за годину до їди зранку, утримуючи під язиком до повного розчинення. Курс лікування – три-чотири тижні.

Гіпотонія, вегетосудинна дистонія, травми головного мозку, атеросклероз, захворювання нирок
• 20 мг маточного молочка під язик тричі на день упродовж 10–20 днів. Через 7–10 днів курс лікування повторити.

Артрити нижніх кінцівок
• 10–20 мг маточного молочка розсмоктувати під язиком двічі на день (ліпше вранці і ввечері) протягом 10–20 днів.

Бронхіальна астма
По 0,05–0,2 мг маточного молочка під язик тричі на день упродовж 10–15 днів.

Захворювання шлунково-кишкового тракту в дітей
Маленьким дітям вводити у пряму кишку по 5 мг молочка тричі на день за допомогою піпетки, а дітям старшого віку – по 20 мг під язик до повного розсмоктування двічі на день протягом 10–15 днів.

Стареча кволість, захворювання нервової системи
• По 180 мг молочка щодня двічі впродовж 15–20 днів або 60 мг раз на день внутрішньом’язево.

Ішемічна хвороба серця, стенокардія та серцева недостатність

• 10 мг маточного молочка під язик 3–4 рази на день упродовж 10–30 днів.

Хронічний фарингіт
• 1 г маточного молочка змішати зі 100 г меду. Отриманою сумішшю за допомогою ватного тампону змазувати задню стінку глотки. Можна використовувати цю суміш у водному розчині для парових інгаляцій у співвідношенні 1:5.

У кількості 15–25 мг маточне молочко корисно вживати під язик тричі на день при астенічних станах, після перенесених хвороб та хірургічних втручань, матерям, які годують грудьми для поліпшення лактації; для лікування вірусних захворювань легенів – у суміші з прополісом, а також при клімактеричних неврозах у жінок, хворим із судинними кризами (сильний головний біль, біль при рухах очима, набряклість обличчя, нудота і блювота).

У поєднанні з бджолиною отрутою – для лікування центральної нервової системи, хворим з післяінсультними паралічами, після перенесення менінгіту, енцефаліту, при виснаженні.

Маточне молочко рекомендують при різних дисфункціях сексуального характеру у чоловіків і жінок (взаємне або одностороннє незадоволення, імпотенція, фригідність, безпліддя).

Призначають його і дітям, які відстають у розумовому та фізичному розвитку. Курс лікування у всіх випадках – два-чотири тижні. Доцільно повторити його через 20–30 днів.

Дата публікації: 16.11.2017 img Поділитися