Туя Смарагд: як вибрати найкращі саджанці, посадка та догляд

Хвоя туї Смарагд дуже гарного зеленого («смарагдового») кольору, який залишається яскравим і насиченим впродовж року. Ми розповімо про тонкощі її вирощування.

Особливості туї Смарагд

Смарагд- це сорт туї західної. Щільна і густа крона має форму піраміди, досить компактну; у висоту Смарагд може досягати 3-5 метрів. Рослина тіньовитривала, невибаглива до ґрунту і надзвичайно ефектна у посадках.

Вибір саджанців туї Смарагд

Найкращі екземпляри, це вже акліматизовані до регіону рослини.

Здоровий саджанець має пружну хвою рівного світло зеленого кольору. Кора на стовбурі повинна бути суцільна, без пошкоджень і отворів, і без надто світлих чи темних плям.

Купуючи саджанець, необхідно звернути увагу на розмір крони, колір хвої, загальний вигляд гілочок і стан кори. Бажано, у першу чергу, оглянути корені – вони повинні бути зволожені й непошкоджені, білого або білуватого кольору.

Саджанець має продаватися у тарі, у зволоженому, а не у пересушеному, ґрунті.

Придбати здорові, районовані саджанці різних сортів можна через мережу садових розплідників та спеціалізованих інтернет-магазинів.

Зокрема, «Твоя Туя» – український інтернет-магазин, що має в асортименті широкий вибір туї, зокрема туї західної «Смарагд» та її видів. Доступні ціни, уважні та кваліфіковані працівники, зручна та вчасна доставка обраного товару, а головне – багатий та різноманітний асортимент на будь-який, найвибагливіший смак.

Посадка та догляд за туєю Смарагд

Оптимальне місце для висадки туї Смарагд – помірна напівтінь. Ділянка повинна бути захищена від протягів і вітру. Найкращий час для посадки – весна або кінець літа. Інколи саджають Смарагд і восени, але потрібно врахувати, що коріння саджанця повинне добре прижитися, тому саджати треба задовго до настання перших заморозків.

Хоча Смарагд і невибагливий до ґрунту, але все ж посадкова яма повинна бути підготовлена належним чином, з обов’язковою системою дренажу. Під саджанець краще за все укласти гравій або подрібнену цеглу шаром 15 см.

Розмір ями для посадки повинен відповідати розміру кореневої системи, тобто земляна грудка саджанця з коренями має вільно поміщатися в ямі.

Глибиною посадкова яма буде приблизно 1 метр, враховуючи, що до неї ще треба внести поживну суміш із дернової та листової землі, піску та торфу.

Після внесення суміші яму добре проливають водою – щедре зволоження вкрай важливе на початковому етапі висадки саджанця.

Саджанець опускають у яму і присипають ґрунтовою сумішшю таким чином, щоб його коренева шийка ОБОВ`ЯЗКОВО була на одному рівні із землею.

Подальший догляд за туєю Смарагд містить наступні процедури:

  1. Регулярний полив. Влітку поливати необхідно один раз на тиждень, в інші сезони – 1-2 рази в місяць. У засушливу погоду полив стає частішим. Доцільним буде і дощування, яке змиє пил та дрібних комах і освіжить рослину.
  2. Догляд за ґрунтом навколо рослини. Прополювання і знищення бур`янів, видалення гнізд комах-шкідників.
  3. Систематичне рихлення землі. Дуже важлива процедура, що насичує кореневу систему киснем. УВАГА! Рихлити потрібно обережно, на невеликій глибині, щоб не пошкодити коренів молодого деревця.
  4. Мульчування. Одного разу на рік важливо добре замульчувати ділянку навколо рослини. Найкраще для цього вибрати суміш торфу з подрібненою деревною корою.
  5. Підживлення туї. Достатньо зробити це в середині і наприкінці весни, а також в кінці літа.
  6. Обрізка і стрижка туї Смарагд. Носить як декоративний так і санітарний характер. При цьому видаляються сухі та ламкі пагони, оздоровлюється крона. Для стрижки використовують тільки гострі секатори.
  7. Захист від палючого сонця. Якщо рослина тривалий час перебуває на відкритому сонці, необхідно укрити її тонким укривним матеріалом. Особливо уважно треба стежити за цим ранньої весни, коли сонце буває надзвичайно активним і яскравим.

ВАЖЛИВО! Протягом двох перших років, рослина потребує укриття та захисту від поривчастого вітру, снігових заметів та сильних морозів. Для цього використовують спеціальний укривний матеріал. Перед укриттям гілочки підв`язують до стовбура.

Види туї Смарагд

Голден

Один із кращих сортів Смарагду. Має форму крони у вигляді конусу, дуже привабливого золотаво-жовтого кольору, на верхівках гілочок він яскраво золотий. Навесні, коли розпускаються бруньки, хвоя стає жовтогарячою. Колір залишається незмінним навіть узимку. Як і інші сорти Смарагду, може рости до п’яти метрів у висоту, у ширину – півтора метра. Приріст повільний, всього 10-20 сантиметрів на рік.

Вайт

Невибагливий сорт, стійкий до низьких температур, але потребує укриття від яскравого сонця. Має неоднорідний колір хвої: яскравий зелений, з білими плямами по усій площі. Найкраще росте на заміських ділянках: у загазованому місті зростання значно уповільнюється.

Спотті

Цей сорт користується особливою популярністю у садівників і ландшафтних дизайнерів, бо його можна вигнути по спіралі, не застосовуючи обрізку. Має гнучку, пухку та пишну крону. Чудові, незвичні за формою Спотті прикрасять будь-який куточок саду чи парку.

Варієгата

Форма крони –конічна, гілки щільно прилягають одна до одної, кінчики яскраво смарагдових листочків білі. Сорт стійкий до морозів. Прикрашає кам`янисті пагорби, створює ефектне тло для альпійської гірки.

Сільвер

Невисока, до 2-3 метрів, туя, з пірамідальною, щільною кроною. Колір хвої зелений, із сріблясто-білими «блискітками» по усій кроні. Повільно зростаючий сорт. Тіньовитривалий, невибагливий до грунту –може переностити як незначну засуху, так і надлишок вологи. Адаптований до міських умов, витривалий до низьких температур та вітру.

Використовується у поодиноких посадках та в групах.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook